Tartu linna aasta naissportlaseks valiti TalTechi rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia õppekava tudeng ja veemotospordis GT-30 paadiklassis Euroopa meistriks tulnud Kärol Soodla.

Kärol Soodla Läti MV etapi Aizkraukle 2020 autasustamisel
Kärol Soodla (keskel) Läti MV etapi Aizkraukle 2020 autasustamisel. Foto: Viesturs Lācis

Kärol on vee ja mootorite keskel sporti teinud juba kuus aastat. Samas ta nendib, et veemotospordist tegelikult väga palju ei teata. See on tema sõnul aga palju enamat kui lihtsalt paadiga jõe peal kihutamine.

Kuigi treeningud ja kodu asuvad Tartus, otsustas ta 2020. aasta sügisel alustada õpinguid TalTechi loodusteaduskonnas, kus õpib rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia erialal. Nii elabki ta esmaspäevast neljapäevani Tallinnas ja nädalavahetustel Tartus.

Veemootorisport e. veemoto on spordiala, milles võisteldakse mootorveesõidukite kiiruses. Võistlussõidukid jaotatakse võistlusklassidesse paaditüübi ja mootori kubatuuri alusel. Loe veemoto kohta lähemalt Eesti Veemoto Liidu kodulehelt.

Sa oled loomult uudishimulik ja esitad sageli maailma kohta küsimusi „miks“ ja „kuidas“? Sind huvitavad loodus- ja reaalteadused? „Rakett69“ on üks sinu lemmiksaadetest? Rakenduskeemia ja geenitehnoloogia on avanud täiesti uusi silmapiire meditsiinist tööstuse ja põllumajanduseni. Pakume sulle võimalust sukelduda tippteadusse ning teadus- ja tehnoloogiasaavutuste ülipõnevasse maailma. TalTechi rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia eriala lõpetajana on sulle avatud üle kümne magistrikava Eesti ülikoolides ning lugematu hulk välismaal.

Artikkel on refereeritud Tartu Postimehe artiklist (11.12.2020)

Kärol Soodla Läti MV etapil Aizkraukle 2020
Kärol Tartus Eesti MV etapil 2018. Foto: Viesturs Lācis