Oktoobri viimasel nädalal tegi Tallinna Tehnikaülikooli turunduse ja kommunikatsiooni osakonna videograaf William Kass esimesena maailmas kargorattaga salto, mis vaimustas ka rahvusvahelisi spordifänne.

Nimelt on näha videos, kuidas aastaid trikiratturina tegutsenud ja praegu TalTechis töötav William võtab roosa kastijalgrattaga hoo sisse ja teeb tagurpidi salto, maandudes kenasti rajale tagasi ja jätkates sõitu, nagu oleks tegemist täiesti tavalise asjaga.

Tema trikk pälvis aga laiemat tähelepanu ja jõudis isegi Kanada jalgrattaajakirja veebiuudistesse pealkirja all „This guy did the world’s first back flip on a cargo bike“, samuti paljude rattafännide sotsiaalmeediasse ja blogidesse. Bicycle Film Festival Instagrami kontol on hetkeseisuga üle poole miljoni vaatamise. „See on vist päris hea saavutus,“ tunnistab William tagasihoidlikult. Trikki õhutasid teda tegema ettevõtte Hagen Bikes eestvedajad. „Hüpe ei tulnud siiski lihtsalt ja ma ei pääsenud ka vigastusest,“ tõdes endine ekstreemsportlane.

Vaata Williami kargorattaga tehtud saltot SIIT.