EuroTeQ projekti partnerülikoolide töötajatel on võimalus osaleda projektis koostöösuhete loomiseks erinevates haldus-tugistruktuuri valdkondades. See on suurepärane võimalus saada kogemus Euroopa tipp-tehnikaülikoolidest.

EuroTeQ staff mobility map

TalTechi mobiilsuskeskuse juhataja Riina Potter rääkis, et koolituslähetustel osalemine aitab toetada töötajate ametialast arengut ja annab inspiratsiooni oma igapäeva töösse integreerida uusi lahendusi. „Teiste kogemustest õppimine on alati kõige väärtuslikum. Eriti kui seda jagavad oma-ala professionaalid Euroopa tipp-ülikoolidest,“ selgitas Potter. „Vähem oluline pole ka üldine väliskogemuse saamine silmaringi avamiseks ja uute kontaktide loomiseks,“ lisas ta.

EuroTeQi töötajate mobiilsuse programmi kaudu on võimalik kandideerida järgmistesse ülikoolidesse:

• Müncheni Tehnikaülikool (DE)
  • Taani Tehnikaülikool (DK)
  • Eindhoveni Tehnikaülikool (NL)
  • École Polytechnique (FR)
  • Tšehhi Tehnikaülikool (CZ)

Lisainfo EuroTeQi töötajate mobiilsuse ja kandideerimise kohta on leitav siseportaalis.

Tallinna Tehnikaülikool osaleb koos Euroopa tipp-tehnikaülikoolidega (Müncheni Tehnikaülikool, Eindhoveni Tehnikaülikool, Taani Tehnikaülikool, École Polytechnique, Tšehhi Tehnikaülikool, Lausanne Tehnikaülikool ja Technion) EuroTeQ Engineering University projektis. Koostööprojekti tulemusel tugevdatakse sidet õpetamise, teadustöö, innovatsiooni ja teadumissiirde vahel, tunnustades ühiseid kvalifikatsioone ja kraade (sh mikrokraade). Koostöö annab võimaluse luua ka koostööprojekte rahvusvaheliste ettevõtetega nagu BMW, Siemens, Ubisoft jt.

EuroTeQ Engineering University projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu programmist Erasmus+.