Juuli alguses ebasoodsate ilmaolude tõttu ärajäänud kanderaketi Vega uus stardiaeg on planeeritud augusti keskele.

Rakett Vega pardal on TalTechi tudengite ning AS Dateli koostöös valminud teine tudengisatelliit Hämarik. Hämarik on kahest tudengisatelliidist teine, mille tehnikaülikool koostöös Datel AS-iga orbiidile saadab. Satelliit Koit startis eelmise aasta 5. juulil raketiga Venemaalt. Koit ja Hämarik on 1U kuubik-satelliidid (10 * 10 * 10 cm).

Satelliidiprogrammis on kuue aasta jooksul kaasa löönud üle 150 tudengi, kes kõik on saanud kogemusi erinevates valdkondades.

TalTechi satelliidiprogrammi toetavad AS Datel, AS Telegrupp, Mediq Eesti OÜ, Lennuliiklusteeninduse AS, AS CGI Eesti, Stoneridge Electronics AS. Programmi koostööpartnerid on IB Krates OÜ, KBFI, Tartu Ülikooli Tõravere Observatoorium, PERH, Brandner PCB OÜ, Satrian Aerospace OÜ, Radius Space OÜ.