Tallinna Tehnikaülikool

Igal aastal selgitab Clarivate™ välja maailma mõjukaimad teadlased, keda nende kolleegid on kõige sagedamini tsiteerinud. TalTechi turundusprofessor Linda Hollebeek pälvis selle eksklusiivse tunnustuse juba kolmandat korda, olles 2022 aastal vähem kui 7000 ehk umbes 0,1% maailma teadlase seas, keda globaalne analüütikaettevõte oma edetabelis esitab.

Highly Cited Researcher 2022 diplom

TalTechi ärikorralduse instituudi kaasatud professor Linda Hollebeeki uurimustöö keskendub klientide/tarbijate ja sidusrühmade kaasamisele kasutades digitehnoloogiaid (sh. sotsiaalmeedia, võrgukogukonnad, tehisintellekt) hõlmates sealjuures innovatsiooni, eetika ja väärtusloome küsimusi. Hollebeekil on doktorikraad turunduses Aucklandi Ülikoolist ning TalTechis on ta töötanud aastast 2019. Enne akadeemilist karjääri tegutses ta juhtimiskonsultandina. Ta on nõustanud nii Coca-Cola, Hewlett-Packardi, Roche Diagnosticku, Uus-Meremaa tööministeeriumi ja kaubanduskomisjoni kui ka Austraalia kaitseväe projekte.

Linda Hollebeek avaldab, et tema jaoks oli see suur au, sest nimekirja jõuab igal aastal vaid 1 teadlane 1000-st. „Kui olin doktorant, ei oleks ma osanud unistadagi praegusesse punkti jõudmisest. Mul on väga hea meel, et mu töid on loetud ja et neid on peetud viitamise vääriliseks. Minu jaoks on oluline ka, et olen siin nimekirjas nüüd juba kolmandat aastat järjest (st 2020, 2021 ja 2022). Minu uurimistöö keskendub klientide/tarbijate kaasamisele ja hiljuti olen hakanud tegelema ka laiemate sidusrühmade kaasamisega. Mul vedas, sest kui oma doktoritööga alustasin, ei olnud sel teemal veel eriti akadeemilist kirjandust, kuid klientide/tarbijate kaasamise vastu oli juhtide seas suur huvi, mis andis suurepärase võimaluse“ lisas Hollebeek.

Ärikorralduse instituudi direktor Mari Avarmaa sõnas, et majandusteaduskonna eesmärk on luua, jagada ja rakendada maailma tipptasemel teadmisi. Seega võime uhked olla, et meie üliõpilastel, doktorantidel ja teadlastel on võimalus teha koostööd rahvusvaheliselt nii kõrgelt hinnatud teadlasega.

„Linda Hollebeek on äärmiselt pühendunud, uuendusmeelne ja koostööle orienteeritud Uus-Meremaa päritolu teadlane.  Samuti on ta ainus Eesti ülikoolide majandusteadlane Clarivate’i nimekirjas“ ütles Avarmaa.

Clarivate tsiteeritumate teadlaste edetabel on võrreldav Forbes’i mõjukate nimekirjaga. See on asjatundjate ja kolleegide tunnustus väljapaistvate teadlaste tööle ning mõjule. Clarivate on ülemaailmne liider usaldusväärsete teadmiste ja analüüsi pakkumisel ning teaduse monitooringul. Inimesed, kelle ettevõte mõjukate teadlaste nimekirja valib, on oma valdkonnas olnud märkimisväärse mõjuga ning avaldanud artikleid, mis on 1% maailma enim viidatud tekstide seas.

Teadlaste nimekirjaga saab tutvuda siin: Highly Cited Researchers - Clarivate

Linda Hollebeek

Laeb infot...