Tallinna Tehnikaülikool

Clarivate Analytics lisas silmapaistva TalTechi turundusprofessor Linda Hollebeeki 2021. aasta mõjukaimate teadlaste nimekirja. 

Linda Hollebeek

Kokku on Clarivate Analyticsi nimekirjas ligi 6600 teadlast üle maailma, lisaks Linda Hollebeekile on selles ka näiteks  Michael Porter, David Card, Eugene Fama ja David Audretsch.  

Ärikorralduse instituudi direktor Mari Avarmaa sõnas: “Clarivate tsiteeritumate teadlaste edetabel on võrreldav Forbes’i mõjukate nimekirjaga. See on asjatundjate ja kolleegide tunnustus väljapaistvate teadlaste tööle ning mõjule. Linda Hollebeek on meeletult töökas, uuendusmeelne ja koostööle orienteeritud Uus-Meremaa päritolu teadlane. Tehnikaülikooli praegustel ja tulevastel üliõpilastel, doktorantidel ja teadlastel on unikaalne võimalus saada innustust ning teha koostööd niivõrd kõrgelt hinnatud teadlasega – on ju Hollebeek ainus Eesti ülikoolide majandusteadlane Clarivate’i nimekirjas.” 

Vaata Clarivate’i nimekirja SIIT.  

Linda Hollebeeki töö keskendub kliendi kaasamisele kasutades digitehnoloogiaid, sealhulgas sotsiaalmeediat, veebikogukondi, tehisintellekti (nt teenusrobotid), innovatsiooni ja väärtuse loomist. Viimase kümne aasta jooksul on teadlastest kolleegid enim tsiteerinud Hollebeeki publikatsioone kliendikaasamisest (customer engagement). Google Scholar’i järgi on enim tsitaate kogunud artikkel Brodie, R. J., Hollebeek, L. D., Jurić, B., & Ilić, A. (2011). Customer engagement: Conceptual domain, fundamental propositions, and implications for research. Journal of service research, 14(3), 252-271.  

Linda Hollebeek soovitab teadlastel kirjutada artikleid nendel teemadel, millesse nad kirega suhtuvad, lisades: “Ja kui oled otsustanud kirjutada mingil teemal, siis peab mõte olema selge ja esitatud sidusa loona, mis nõuab lõputult erinevaid tööversioone. Lugejatele lisandväärtust pakkuva huvitava loo kirjutamine on minu jaoks väga motiveeriv. Loomulikult nõuab igasuguse teadusartikli kirjutamine palju vaeva.” 

Linda Hollebeek sai doktorikraadi turunduses Aucklandi Ülikoolis. TalTechis on ta kaasatud professorina töötanud kolm aastat. Lisaks on ta professorina töötanud erinevates ülikoolides: NHH Norwegian School of Economics ja Montpellier Business School. Tal on palju akadeemilisi tunnustusi ning Clarivate prestiižesse nimekirja valiti ta ka eelmisel aastal. 

Lisaks TalTechi teadlasele on Clarivate’i nimekirjas veel kuus Eesti ülikoolide teadlast. 

Clarivate on ülemaailmne liider teaduse monitoorimisel. Clarivate Analyticsi enim tsiteeritud teadlaste nimekiri baseerub maailma suurima teadusandmebaasi Web of Science’i andmetel. Igal aastal määrab Clarivate kindlaks maailma mõjukaimad sotsiaal- ja loodusteadlased, keda nende kolleegid on viimase kümne aasta jooksul kõige sagedamini tsiteerinud. Aastal 2021 said selle eksklusiivse tunnustuse ligi 6600 teadlast ehk umbes 0,1 % maailma teadlastest 21 valdkonnas.  

Laeb infot...