Sten Ärm, TalTechi üliõpilaskonna juhatuse esimees ning IT-tudeng kirjutab 30. juuli Eesti Päevalehes, et Tallinna Tehnikaülikooli senat võttis 22. juulil vastu otsuse, mille põhjal ei võeta kõrge COVID-19 riskiga riikidest uusi tudengeid 2020/2021 õppeaasta sügisel üldjuhul meie ülikooli vastu.

Kuula ka Sten Ärmi intervjuud Rein Pärnale Kuku raadios.

„Otsuse langetamine ei olnud kerge ning kohe kindlasti ei olnud see kõigile osapooltele meeldiv, kuid usun, et TalTechi praeguste üliõpilaste ja töötajate ning laiendatult ka terve riigi tervise ja ohutuse peale mõeldes oli tegu õige otsusega. Riigi poolt sätestatud nõuded ja reeglid, mida ülikoolid peavad iga riskipiirkonnast Eestisse saabuva välistudengi puhul rakendama, on õigustatud, kuid TalTechis iga-aastaselt alustava mitmesaja uue välistudengi puhul kahjuks saavutamatud,“ kirjutab Ärm.

Loe edasi 30. juuli Eesti Päevalehest.