Reedel, 11. septembril algas nelja meeskonna osavõtul hooajaeelne kontrollturniir, kus mängisid omavahel Tallinna Selver, Tartu Bigbank, Viljandi Võrkpalliklubi ja TalTech. TalTech saavutas Tallinn Cupil kolmanda koha.

Tipikate meeskond kohtus reedel esimeses kohtumises Tartu esindusmeeskonnaga, kellelt tuli võtta kindel 0:3 (-21, -12, -22) kaotus. Lisaks mängiti ka neljas geim, mis kaotati 20:25. TalTechi resultatiivseim oli 12-punktiga (+7)  Tamur Viidalepp, Valentin Kordas lisas 9 (+1) ja diagonaalründaja Jan Solovjov 8 punkti (+2). Tartlaste edukaim punktikütt oli Märt Tammearu 17-punktiga (+12) ja Alex Saaremaa 12 punktiga (+9).

Laupäeval kohtusime pronksimängus esiliiga debütandi Viljandi Võrkpalliklubiga. Mehed suutsid eelmisel päeval kindla kaotuse minevikku jätta ning võtta mulkidelt kindel 3:0 võit (17, 20, 19). TalTechi edukaim punktikütt oli Valentin Kordas 15 punktiga (+12), Tamur Viidalepp panustas 13 (+3) ja Janno Õunpuu 9 silma (+7).

“Meil pole olnud mitu aastat võimalust sellisel tasemel kontrollmänge pidada. Selles suhtes oleme väga tänulikud kutse eest. Enne hooaja algust mängime veel 18. ja 19. septembril Saaremaaga ning 26. septembril peaks toimuma hooaja avamäng võõrsil Pärnuga. Rääkides turniirist, siis üldine pilt vastas ootustele. Vaadates kahe Eesti tippklubi komplekteeritust, oli eeldada, et finaalis mängivad just need kaks klubi,” tunnistas TalTechi peatreener Janis Sirelpuu.

“Meie ja Viljandi jaoks läks mängu pronksmedal, mis esiliiga debütandi vastu oli meil kohustuslik võita. Nii ka läks. Spetsiaalselt me selleks turniiriks ei valmistunud. Arvestades, et hooaeg on ettevalmistusfaasis, siis läksime sinna suure treeningkoormuse pealt. Mängupilt oli ka sellele vastav. Kuna võistlusolukorras oleme saanud ennast vähe proovile panna, siis puudu jääb selles faasis, nagu ikka, pallikäsitsusest, stabiilsusest, üksteisemõistmisest. Üldiselt oleme endale juba ammu teadvustanud, millistes kohtades ja elementides me Eesti tippudele alla jääme ja see turniir andis sellele kinnitust. Töötame nende kallal igapäevaselt. Kuna paljud meie jaoks olulised mängumehed käivad lisaks koolile ja võrkpallitrennile ka tööl, siis on professionaalidega vahe vähendamine keeruline ülesanne,” teadvustas peatreener.

VP