Intervjuu TalTechi õigusteaduse bakalaureuseõppekava üliõpilase Vladislav Rusinoviga.

Vladislav Rusinov

Miks otsustasid õppida õigusteadust Eestis ja just TalTechis?

Olen pärit Peterburist, mis asub Eestile väga lähedal. Kuulsin head tagasisidet inimestelt, kes on oma õpingutega TalTechis rahul. Tegemist on edumeelse ülikooliga, mis pakub õpet valdkonnas, mis mind huvitas. Seetõttu oli see minu jaoks lihtne valik. Olen väga rahul, et kõigil meie õppejõududel on praktiline töökogemus juristina, tänu millele annavad nad juristi elukutsest hea ettekujutuse. Meie õppejõud on pärit erinevatest riikidest, kus on mõistagi erinevad õigussüsteemid. See muudab õpingud väga põnevaks! Muuseas, pooled minu klassikaaslastest õpivad Tallinna Tehnikaülikoolis ja kõik on õpetamise kvaliteediga väga rahul.

Kuidas Sa end Eestis tunned? Mis on siin teistmoodi kui kodumaal?

Ma tunnen end väga teretulnuna. Õhkkond on rahulik ja eestlased on sõbralikud, viisakad inimesed. Mul pole siin olnud mingeid probleeme. Tallinn on armas, väike ja progressiivne linn. Siin on skandinaaviapärane õhkkond, mida ma tõeliselt naudin. Mulle meeldib, et Eesti on digiriik, sest see teeb elu palju lihtsamaks. Dokumentide vormistamiseks või allkirjastamiseks ei pea isegi kodust lahkuma. Digiühiskond on kingitus!

Milline on TalTechi tudengielu?

Õppekavaväliste tegevuste valik on väga lai: erinevad ühingud ja huvialapõhised klubid. Tudengielu enne pandeemiat oli väga rikas. Ülikoolil on ka suur, kaasaegne ja vaikne raamatukogu, mis on mugav koht õppimiseks.

Millised pädevused on õpingute käigus kõige enam arenenud?

Kõige enam on arenenud meeskonnatöö oskused. Me töötame väikestes gruppides ja peame leidma ühise arusaamise inimestega üle maailma. Meie kursusel õpivad eestlased, soomlased, ameeriklased, jaapanlased, sakslased, prantslased ning paljude teiste rahvuste esindajad. Ka meie õppejõud on erineva kultuuritaustaga – Saksamaa, India, Põhja-Ameerika ning muidugi ka Eesti.

Ka minu ajaplaneerimisoskus on palju arenenud. Töötan, õpin ja teen praktikat samaaegselt, mistõttu pean oma aega hästi planeerima.

Millised on Sinu kursusekaaslased?

Enamik kursusekaaslastest on pärit Soomest. Kõik on väga lahked ja abivalmid! Varem käisime koos linna avastamas, aga nüüd oleme ühenduses grupivestluse kaudu. Ma loodan, et varsti saame jälle päriselt kokku. Meil on väike grupp, umbes 35 inimest, nii et õppejõududel on meie jaoks piisavalt aega.

Millised õiguse valdkonnad on Sinu jaoks kõige põnevamad?

Meie õigusteaduse õpingud on spetsialiseeritud IT-le, ärile ja tehnoloogiatele, nagu terve ülikool. Õpime näiteks rahvusvahelist intellektuaalomandi õigust, rahvusvahelist äriõigust, IT ja küberturvalisusega seotud regulatsioone. Mind paelub kõige enam tehnoloogiaõigus ja küberturvalisuse õigus.

Mida soovitaksid neile, kes soovivad tulla TalTechi õigusteadust õppima?

Kui soovid õppida inglise keeles rahvusvahelises keskkonnas ning plaanid tulevikus töötada rahvusvahelises äriühingus või organisatsioonis, siis peaksid kandideerima. Omandad vajalikud õigusalased teadmised ning saad ettekujutuse maailma erinevatest õigussüsteemidest. Kindlasti soovitan minna semestriks Erasmus+ programmi raames välismaale õppima. Mina õppisin Salzburgis Austrias ja pean seda väga väärtuslikuks kogemuseks.

Kandideerimine on avatud ja kestab kuni 6. juuli 2021 kell 12.00.

Tutvu õppekavaga: www.taltech.ee/oigusteadus

Originaalartikkel ilmus 24. aprillil 2021 Virumaa Teatajas.