Tallinna Tehnikaülikool

Tehnikaülikoolide maailmas on Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) juba väga väärikas vanuses – nimelt sai ülikool 2018. aastal 100 aastaseks! Miks otsustati suure juubeli puhul võtta ette julge samm ning võtta ülikooli lühinime ja brändina kasutusele TalTech?

Tänaseks 102 aastat ajalugu on tehnikateaduste valdkonnas tõeliselt kõva sõna. Pika ajaloo jooksul on Tallinna Tehnikaülikool kandnud erinevaid nimesid ja lühinimesid. Eakamale generatsioonile kõlab kindlasti tuttavalt TPI ja Tallinna Polütehniline Instituut. Viimased kolmkümmend aastat on ülikool kandnud Tallinna Tehnikaülikooli nime, lühinimega TTÜ. Kust tuli vajadus võtta ülikooli pika nime Tallinna Tehnikaülikool kõrvale (ja asendamaks akronüümi TTÜ) kasutamiseks lühinimi TalTech?

Seekordses podcastis „Kuula selgeks” käis külas TalTechi turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja Anne Muldme, kes selgitas põhjalikult brändivärskenduse ja uue lühinime tagamaid ning sellega kaasnevaid muudatusi. Kuidas jõuti moodsa lühendi ja brändini TalTech ning millega ülikooli turundusosakonnas üldse tegeletakse?

TalTech Podcast

Kaks aastat TalTechi – kuidas tehnikaülikoolil läinud on?

Laeb infot...