FinEst Targa Linna Tippkeskus korraldab 27. jaanuaril juba teist korda virtuaalset targa linna foorumit „Smart City Exchange Forum“, mis seekord keskendub inimeste kaasamise olulisusele targa linna loomisel.

Tark linn_lift

„Foorumi eesmärk on kriitiliselt arutleda, kas ja kuidas targa linna lahenduste rakendamine ning arendamine mõjutab elanikke ning foorumi läbivaks küsimuseks on – kellele on vaja tarka linna? Soovime tippkeskusega aidata kaasa tehnoloogiakeskselt mentaliteedilt minna üle elanikekesksele targa linna mõtteviisile,“ selgitas foorumi tagamaid selle algataja Lill Sarv Targa Linna Tippkeskusest.

Tippkeskuse direktor Ralf-Martin Soe lisas: „Foorumile toome kokku linnad ja teadlased ühiselt lahendama inimesi puudutavaid probleeme. Meie ambitsiooniks on saada rahvusvaheliselt tuntuks targa linna eestkõnelejaks, mistõttu oleme foorumile kutsunud huvitavaid välisesinejaid meie koostööpartnerite hulgast, näiteks Roope Ritvos Demos Helsingist, kes juba 2009. aastal osales kaksiklinna Talsingi/Hellinna visiooniraamatu väljaandmisel, Itaalia InnovatsiooniFondi juhi Francesca Bria, Rootsi innovatsiooniüksuse Vinnova ning Tartu, Tallinna ja Turu linna esindajad.“

Foorumi esimene osa keskendub targale valitsemisele ning seal arutletakse kriitiliselt selle üle, kas ja milliseid lisaväärtusi targa linna arendamine elanikele loob. Arutelu juhib TalTechi avaliku halduse ja innovatsiooni ning Londoni Kolledži professor Rainer Kattel.

Teine arutelutund keskendub nutikate vahendite kasutamisele ja inimeste kaasamisele linnaplaneerimises. Seda juhib Aalto Ülikooli vanemteadur Aija Staffans, kelle hinnangul on vaid elanikega koostöös võimalik luua tark linn. Arutelul osalevad nii era- kui avaliku sektori esindajad.

Viimane arutelu, mida juhib ÜRO jätkusuutlike linnade programmijuht Pontus Westerberg, keskendub elanike nutikale kaasamisele, et paremini saavutada linnadele seatud keskkonnaeesmärke (nagu nt ÜRO Ülemaailmsed säästva arengu eesmärgid).

Targa Linna Foorum toimub veebi vahendusel neljapäeval, 27. jaanuaril kell 10.00-13.45. Osalemine on tasuta, kuid eeldab eelregistreerumist. Kõikidel osalejatel on võimalus esinejatele küsimusi esitada.

Tutvu sündmusega lähemalt ja registreeru: www.finestcentre.eu/forum.

smart City Exchange forum
FinEst Centre for Smart Cities logo