Tallinna Tehnikaülikool

Eesti teaduste akadeemia president ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Tarmo Soomere pälvis septembri lõpus Austrias Viinis toimunud ICL2022 teaduskonverentsil Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu IGIP auliikme nimetuse (honoris causa, vt aukiri).

Tarmo Soomere
Tarmo Soomere

IGIPi asutamise 50. aastapäevale  pühendatud konverents „Learning in the Age of Digital and Green Transition“ (Õppimine digi- ja rohepöörde ajastul) toimus 27.–30. septembril 2022. Interdistsiplinaarsel konverentsil keskenduti asjakohaste suundumuste ja uurimistulemuste vahetamisele ning interaktiivse koostööõppe ja inseneripedagoogika praktiliste kogemuste tutvustamisele.

Tarmo Soomere oli konverentsi üks peaesinejatest, esinedes plenaaristungil ettekandega „Green Transition as a Teaching, Engineering and Communication Challenge“ (Rohepööre kui väljakutse õpetamisele, inseneeriale ja suhtlemisele).

1972. aastal Austrias Klagenfurtis asutatud IGIP tegeleb loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) valdkonna ja inseneeria tulemusliku õpetamisega.

Allikas: Eesti teaduste akadeemia. 

Laeb infot...