Tartu kolledži professor Lembit Nei sai Tartu linnalt medali panuse eest linna arengusse.

"Tartu jätkab ilusat traditsiooni tunnustada linna päeval teenekaid tartlasi Tartu medaliga, et märgata neid, kes on panustanud meie kõigi heaolusse. Sel aastal saab medali viis silmapaistvat tartlast, kes on jätnud oma jälje linna arengusse väga erinevates valdkondades," ütles linnapea Urmas Klaas.

Üks viiest medali saajast on Tartu kolledži endine direktor ja praegune professor Lembit Nei.

Professor Lembit Nei on andud suure panuse Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli Tartu kolledži arengusse. Nei juhtimisel ehitati üles Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Instituut ning tema initsiatiivil tuli Tartusse Tallinna Tehnikaülikool, esialgu Säästva Tehnoloogia Instituudi ja seejärel Tallinna Tehnikaülikooli Tartu kolledžina. 2005.–2021. aastal juhtis ta instituudi ja kolledži direktorina selle ülesehitamist, suunates aktiivselt teadus- ja arendustööd ning lugedes üliõpilastele loenguid. Oluliseks läbimurdeks sai Tallinna Tehnikaülikooli ehitusinseneriõppe toomine Tartusse.

Vaata lähemalt teisi medalisaajaid Tartu linna kodulehelt.