Majandusharidusega Tarvi Jõerand oli 20 aastat tegelenud täispuitmaterjalide tootmisega mööblitööstustele, kui sai TalTechi avatud ülikoolist keskkonnatehnika inseneri diplomi.

Mis Sind Avatud Ülikooli tõi?

Huvi ja tööga seotud vajadus harida end küttesüsteemide ehituse alal. Algne plaan oli kuulata ainult kitsalt erialaga seotud loenguid ja praktikume, kuid tehes tutvust keskkonnatehnikaga üldisemalt ning paremini aru saades, mida kõike see hõlmab, otsustasin, et võtan vastu tõsise väljakutse ning läbin kogu keskkonnatehnika inseneriõppe kursuse diplomini välja.

Miks eelistasid avatud õppevormi?

Keskkooli olin lõpetanud kaua aega tagasi, seega polnud sooritatud muul viisil õppima asumiseks vajalikke riigieksameid ning puudus ka võimalus (ajafaktor) neid teha. Boonuseks oli see, et sain alustuseks ning sisseelamiseks valida õppeaineid, milles tundsin end tugevamalt. Suure tähtsusega oli ka loengute külastamise võimalus minule sobival ajal.

Mis seni kõige põnevam on olnud?

Tegelikult ei oskagi sellist ühte kõige põnevamat olukorda välja tuua. Minu jaoks oli põnev juba see, et külastasin loenguid koos endast palju nooremate õppuritega, neist paljud said minu väga headeks sõpradeks. Põnev oli ka kogu Avatud ülikooli protsess, õppima asumisest kuni diplomi kättesaamiseni

Üks üllatus, mis sel moel õppides on olnud

Üheks üllatuseks oli mulle võimalus kandideerida ja asuda õppima TTÜ statsionaarsesse õppesse.

Kuna õppetulemused osutusid suhteliselt heaks, siis kandideerisin algul tasulisse ja hiljem ka tasuta statsionaarsesse õppesse.

Mõlemal juhul oli kandideerimine edukas ning nii saigi minust lõpuks täiskoormusega õppur.

Students looking computer screen.