Tatiyana Rul elab Kohtla-Järvel ja õpib TalTechi Virumaa kolledžis masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimise kolmandal kursusel. Jõhvi Riigigümnaasiumi lõpetanud Tatiyana ütleb, et tema suurim hobi on minu töö ja talle meeldib autofotograafia – ta teeb autodest müügifotosid.

VK_RUL_virumaa

Kelleks Sa saada tahad?

Olen juba käinud kahel praktikal Enefit Kaevanduste Estonia kaevanduses. Olin pealmaa statsionaarse tehnika jaoskonnas, kus tegin tööjooniseid, aga proovisin isegi sulatada terast elekterkeevitusega ja poolautomaatikaga. Mul tuli küll keevitamine hästi välja, kuid enam meeldib mulle teha tööjooniseid. Loodan tulevikus sellel alal karjääri teha.

Milline on kõige põnevam õppeaine?

Minu jaoks kõik õppeained on huvitavad. Alguses mul olid lihtsad õppeained, näiteks matemaatiline analüüs ja tehniline füüsika. Nüüd on sellised, mis on seotud minu erialaga. Mulle väga meeldib masinamehaanika, masinaelemendid ja masinaehitustehnoloogia.

Miks tasub seda eriala õppima tulla?

Esialgu ma mõtlesin, milline ülikool valida. Valisin TalTech Virumaa kolledži, sest ei pidanud oma kodulinnast Kohtla-Järvelt kaugele sõitma. Mind on ikka huvitanud, kuidas sildu ehitatakse ja kuidas need ei kuku koorma all kokku. Minu arvates on see nõutud eriala nii Eestis kui välismaal.

Üks lõbus tõik, mida Sa enne sel erialal õppimist ei teadnud.

On kõnekäänd „Sooritas tugevusõpetuse – võib abielluda“.  Kui sooritad tugevusõpetuse, tähendab see, et oled pereelu kõikidele katsumustele juba täielikult valmis.

21. sajandi masinaehitustehnoloogid on tõelised leiutajad ja innovaatorid, kelle ülesandeks on kujundada uusi tööstus- ja tootmistehnoloogiaid. Masinaehitustehnoloogia õppimine pakub põnevat nii neile, kes soovivad keerukate arvutiprogrammidega tegeleda, kui ka neile, kes tahavad projekteerida ja valmis ehitada vägevaid masinavärke: https://taltech.ee/protsessidejuhtimine