18. mail tutvustati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis väikesaarte transpordiühenduste analüüsi tulemusi, millest selgus, et väikesaarte arengu kindlustamise üks eeldusi on stabiilse, samas paindliku transpordiühenduse tagamine.

runö

Samuti peab väikesaarte transpordiühenduste arendamisel meeles pidama, et nende elanikel on oluliselt suurem vajadus käia mandril või suursaarel igapäevatoimetusi tegemas. Samuti on väikesaarte transpordiühenduse eripära hooajaline ebaühtlus.

Väikesaarte transpordiühenduste analüüsi teostas Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia analüüsi meeskond (Ulla Pirita Tapaninen, professor, uuringujuht ja vastutav täitja; Tõnis Hunt, põhitäitja; Dago Antov, professor, sadamate ligipääsetavuse analüüsi põhitäitja; Tiia Rõivas, sadamate ligipääsetavuse analüüsi täitja; Riina Palu, teenindustasemed, stsenaariumid, kokkuvõtted, aruande struktuur).

Analüüs on oluline alus edasiste otsuste tegemisel.