Hea teadlane, doktorant!

Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu koostöös teiste ülikoolide raamatukogudega on algatanud teadusettekannete kogumise kampaania „Esine kogu maailmale!“, et säilitada need Tallinna Tehnikaülikooli teadusandmete repositooriumis TalTechData.

Tegemist on uuema akadeemilise pärandi kogumise ja säilitamise järgmise etapiga. Esimeses etapis keskendusime teaduspostrite kogumisele.

Kui ka teil on ettekannete faile, mis on pärast konverentsi jäänud mälupulgale või arvuti kõvakettale, siis oleme tänulikud, kui panete need üles Tallinna Tehnikaülikooli teadusandmete repositooriumisse TalTechData.

Ettekanne kui tänapäeva teaduskommunikatsiooni lahutamatu osa on kahtlemata säilitamist vääriv akadeemiline pärand. Neid arhiivis säilitades saame olla kindlad, et nii teadlastel, tudengitel kui ka kõikidel teistel huvilistel on ettekannetele ligipääs ka tulevikus.

Autori jaoks on ettekandefaili repositooriumisse lisamine väga lihtne: tuleb vaid lisada peamiste metaandmed ning ettekanne sinna üles laadida. Sarnaselt lõputöödele on ettekanded kaitstud CC litsentsiga. Kõik üles laetud ettekanded saavad DOI ehk püsiviide, mis lihtsustab edaspidi nende kasutamist ning viitamist.

Teadusettekannete kogumise kampaaniaga on liitunud ka Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Ülikooli raamatukogud, et repositooriumitesse jõuaks võimalikult paljude Eestis tegutsevate teadlaste ja doktorantide materjalid.

Loodame väga, et raamatukogu algatusest saab hea tava ja pärast konverentse jõuavad ettekanded meie repositooriumisse.

Lisage oma ettekanne või ettekanded TalTechDatasse juba täna!

Samuti jätkame teaduspostrite kogumist!

Küsimuste korral võtke julgesti ühendust!

Janelle Kirss, andmehalduse peabibliograaf, janelle.kirss@taltech.ee