Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) alustab 17. märtsist registreerimist Haridus- ja teadusministeeriumi tellitud 9. klassi tasuta matemaatikaeksami kursusele, et toetada õpilaste ettevalmistust lõpueksamiks.

Tulenevalt suurest huvist kursuste vastu alustab TalTech registreerimist kavandatust varem, kaheksanädalane e-kursus algab esmaspäeval 22. märtsil.

Kursus on tasuta ning toimub Haridus- ja Noorteameti (Harno) Moodle’i keskkonnas. Igal nädalal laaditakse kursusele üles nelja akadeemilise tunni materjal. TalTechi kursusel osalejatele piirarvu ei ole, oodatud on kõik põhikooli lõpuklasside õpilased.

TalTechi eksami- ja olümpiaadikooli juhataja Aet Karolin sõnas: „Alates 22. märtsist lisanduvad igal esmaspäeval Moodle’isse õppevideod nelja matemaatikatunni mahus. Lisaks videotundidele saab ülesandeid lahendada ka iseseisvalt. Moodle’i keskkond pakub võimalust õppida igaühele sobival hetkel ja sobivas tempos.“

Kursus aitab üle korrata põhikoolimatemaatika põhiteemad, mille tundmine on aluseks järgmisele kooliastmele.

TalTechi 15. märtsil alanud laia matemaatika 12. klasside ettevalmistuskursusele on registreerunud juba üle 1300 õpilase. Sellele kursusele saab registreeruda kuni riigieksami toimumiseni mai lõpus.

Kursusi viivad läbi Saue gümnaasiumi matemaatikaõpetajad Silja Kerge ja Alli Salusaar. Kursused valmivad koostöös TalTechi haridustehnoloogidega.

Kursuste täpsem info TalTechi eksami- ja olümpiaadikooli lehel https://www.taltech.ee/matemaatikaeksam2021