Tallinna Tehnikaülikool tähistab taas koos oma vilistlaste, tudengite, töötajate ja heade sõpradega 13. septembril oma aastapäeva suure linnakupeoga. Sel aastal korraldatakse lisaks vilistlaste kokkutulekutele, rebaste ristimisele, linnakus orienteerumisele, avatud laboritele ja muule põnevale esimest korda ka leiutajate laulupidu „Mõistuse, käe ja lauluga“.

TalTech's Grand Campus Party

„Möödunud aastal juubeli auks korraldatud Linnakupidu tõi kokku üle 5000 inimese ja tekitas nii palju häid emotsioone, et ülikoolipere nõudis uut,“ ütles Linnakupeo peakorraldaja Sten Kalder. Sel päeval ootab ülikool endale külla kõiki – tudengeid, töötajaid, vilistlasi, koostööpartnereid ning kõiki sõpru.

Uudistamist ja tegevusi jagub terveks päevaks – keskpäevast varajaste hommikutundideni. Päeval toimuvad vilistlaste kokkutulekud, igal täistunnil näitame tehnikaülikooli ajaloofilmi, Cleveroni ja Bolti esindajad annavad inspireerivad avatud loengud jpm.

Sel päeval on kõigil huvilistel võimalus uudistada tavaliselt vaid õppe- ja teadustööks avatud laboreid. Uurida saab näiteks 3D-prinditud elektrimasinaid, analüüsida erinevatest allikatest pärit veeproove, proovida nii virtuaalreaalsuse lahendusi kui mobiilse roboti juhtimist jpm.

Päevasele programmile kell 18.30 paneb ülikooli sisehoovis uhke punkti TalTechi laulupidu, kus astuvad üles mitmed ülikooli kultuurikollektiivid: orkester, koorilauljad, rahvatantsuansambel, tippdirigendid ja solistid. „Ja mis kõige olulisem – parimad pealtvaatajad ja kaasalauljad,“ lisas Kalder.

TalTech's song festival

Laulupeole on oodatud kõik olenemata sellest, kas laulusõnu tead või viisi pead. Kalder selgitas, et laulikud saavad olema nii digitaalsel kui paberkujul ning üheskoos laulmine saab olema väga võimas. Otseülekannet laulupeost saab vaadata siin.

Õhtune programm on küll tasuline, kuid Kalderi sõnul sellise piletihinnaga kuskil mujalt nii paljude artistide ning sellise kontseptsiooniga pidu ei ole. Nimelt toimub kell 19 algav Linnakupeo järelpidu kokku 10 000 ruutmeetril neljal erineval peoalal, kusjuures esinejaid on kõikidele maitsetele. Sel õhtul vallutavad tehnikaülikooli erinevad lavad teiste seas Smilers, Singer Vinger, ÖED, räppar AG, DJ Kristjan Hirmo.

Eraldi vaatamist/kuulamist väärivad peamaja sööklas lavale astuvad tehnikaülikooli vilistlasbändid nagu näiteks Kõva Kivi, Francis, CableWaves, Ska Meika, Sud Impa, MÜRK, Grüne+Wagen.

Tule Sinagi tähistama Tallinna Tehnikaülikooli 101. aastapäeva ja loomulikult üheskoos laulupeole laulma.

12 – 21 Vilistlaste kokkutulekud

12 – 18

Avatud laborid

12 – 16