Eesti Vabariigi 101. aastapäeva aktusel tunnustas Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) 2018. aasta parimaid teadlasi, õppejõude, tugitöötajaid ning märkis ära parimad teadusartiklite autorid ja tudengid.

TalTechi aasta teadlane 2018 on loodusteaduskonna keemia ja biotehnoloogia instituudi geenitehnoloogia osakonna professor Tõnis Timmusk, parim noorteadlane on majandusteaduskonna Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi professor Vasileios Kostakis.

TalTechi 2018. aasta parimad teadusartiklid:

•  Loodus-, täppis- ja terviseteaduste valdkonnas on Arvo Kaldmäe, Ülle Kotta „Realization of time-delay systems. Automatica, 90, 317−320
  • Tehnika ja tehnoloogia valdkonnas on:
    Martin Thalfeldt, Jarek Kurnitski, Eduard Latõšov. „Exhaust air heat pump connection schemes and balanced heat recovery ventilation effect on district heat energy use and return temperature.“ Applied Thermal Engineering 128, 402–414.
    Akinrinade George Ayankojo, Jekaterina Reut, Andres Öpik, Andreas Furchner, Vitali Sõritski. „Hybrid molecularly imprinted polymer for amoxicillin detection.“ Biosensors and Bioelectronics 118, 102-107.
    Olga Kovaleva, Maris Eelsalu, Tarmo Soomere (2017). „Spots of large wave energy resources in relatively sheltered sections of the Baltic Sea coast.“ Renewable & Sustainable Energy Reviews, 74, 424–437.
  • Sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas on Kadri Männasoo, Heili Hein, Raul Ruubel (2018). „The contributions of human capital, R&D spending and convergence to total factor productivity growth“. Regional Studies, 52:12, 1598-1611.

TalTechi 2018. aasta parimad arendustööd:

• I koht – arendustöö „Iseauto“, uurimisrühm koosseisus Raivo Sell, Johannes Mossov, Mairo Leier, Juhan-Peep Ernits, Anton Rassõlkin.
  • II koht – arendustöö „Keraamika ja kermiste arendamine rakendusteks kella- ja juveelitööstuses“, uurimisrühm koosseisus Jakob Kübarsepp, Kristjan Juhani, Lauri Kollo, Jüri Pirso, Mart Viljus, Märt Kolnes, Marek Tarraste.
  • III-IV koht – arendustöö „Eesti keele kõnetuvastussüsteem“, uurimisrühm koosseisus Tanel Alumäe, Asad Ullah, Ottokar Tilk ja arendustöö ja „Impedants-spektro-tomograaf QT18“ uurimisrühm koosseisus Paul Annus, Mart Min, Raul Land, Marek Rist, Olev Märtens.

TalTechi parimateks õppejõududeks 2018. aastal on:

• Eesti Mereakadeemia meremajanduse keskuse matemaatika lektor Paavo Kuuseok;
  •  Inseneriteaduskonna Tartu kolledži dotsent Merik Meriste;
  • Inseneriteaduskonna Virumaa kolledži lektor Sergei Pavlov;
  • Inseneriteaduskonna elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi teadur Anton Rassõlkin;
  • Inseneriteaduskonna mehaanika ja tööstustehnika instituudi vanemlektor Tiia Rüütmann;
  • Infotehnoloogia teaduskonna IT kolledži lektor Nadežda Furs-Nižnikova;
  • Infotehnoloogia teaduskonna tervisetehnoloogiate instituudi professor Kalju Meigas;
  • Loodusteaduskonna keemia ja biotehnoloogia instituudi geenitehnoloogia osakonna professor Tõnis Timmusk;
  • Majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi vanemlektor Paavo Siimann;
  • Majandusteaduskonna õiguse instituudi vanemlektor Kaido Künnapas.

TalTechi 2018. aasta parimad tugitöötajad:

• Infotehnoloogia teaduskonna dekanaadi õppekonsultant Katri Kadakas;
  • Raamatukogu peavarahoidja ja muuseumi juhataja Tõnis Liibek;
  • Rahandusosakonna arvelduste peaspetsialist Tiina Väljas;
  • Õppeosakonna mobiilsuskeskuse väliskülalisüliõpilaste juht Kerti Sönmez;
  • Üldosakonna turundus- ja kommunikatsioonitalituse graafiline disainer Anu Teder;

TalTechi aasta tudeng 2018 on Erik Teder.

Tudengitegu 2018. aastal on TalTechi jõulupidu, mille teostajad olid infotehnoloogia teaduskonna üliõpilaskogu, inseneriteaduskonna üliõpilaskogu, majandusteaduskonna üliõpilaskogu, loodusteaduskonna üliõpilaskogu ja TalTech Eesti Mereakadeemia üliõpilaskogu;

Sporditegu 2018. aastal on TalTechi korvpallimeeskonna 3. koht üliõpilaste Euroopa meistrivõistlustel.

Tehnikaülikooli kultuuritegu 2018. aastal:

• Tehnikaülikooli puhkpilliorkester – vabariikliku puhkpilliorkestrite konkursi „Turniir 2018“ I koha saavutamise eest kõrgemas kategoorias, mõjusa kontsertetenduse „Minu Eesti“ korraldamise eest Tallinnas, Tartus ja Viljandis 2018. aasta kevadel ning oma uute harjutusruumide remondi ja kujundustööde aktiivse abistamisega Tõnismäel.

• Tehnikaülikooli Akadeemiline naiskoor – II koha saavutamise eest A-kategoorias VII Nais- ja neidudekooride võistulaulmisel; koori osalemise eest Balti tudengite laulupeo Gaudeamus kavas olnud C. Orffi kantaadi „Carmina Burana“ esitusel ning Tehnikaülikooli 100. aastapäeva rock-ooperi esitusel ülikooli linnakus.