Tehnikaülikooli Akadeemilisel Meeskooril on koostöös Stora Ensoga ligi paarkümmend aastat kestnud traditsioon anda ühine panus Eesti metsa pealekasvu tagamisele. Igal aastal pannakse Eestis ühiselt kasvama üks uus metsatukk, sel aastal toimus metsaistutuspäev Roosna-Allikul.

TAM metsa istutamas

Meeskoori dirigendi Heldur Harry Põlda sõnul on nii metsal kui koorilaulul väga oluline osa eestlaste rahvuslikus psüühes. Laul teeb rinna rõõmsaks ning meie riigi vabaks; mets pakub pelgupaika, kui hing on raske või kodumaal ärevad olud. Just seetõttu on aastaga istutatud 3200 puud ning 6930 minutit peetud kooriproovi niivõrd orgaaniline osa Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori aastaringist.

Selle aasta metsaistutuspäev Roosna-Allikul oli ühtviisi kasulik nii StoraEnsole kui ka meeskoorile, kuna ligi 100 linnainimest said ühiselt sõprade ja peredega linnamelust eemale ja koos metsas kvaliteetaega veeta. Päeva jooksul istutati kokku 3200 uut kuuseistikut, saadi õpetussõnu metsas hakkama saamise ning ellu jäämise kohta, prooviti ilma tuletegemise vahenditeta lõket süüdata, lastele korraldati huvitavaid mänge-viktoriine ning parimatele jagati auhindu. Kui mets istutatud, kõht elaval lõkketulel keedetud supist ja sütel küpsenud plangulõhest täis ning muljed vahetatud, kõlas äsja istutatud metsatukale ja kohalviibijatele meeskoori minikontsert parima meeskoorimuusikaga.

Kui soovid samuti sellistest koostegemistest osa saada ning meeskooriga midagi vahvat ette võtta, tule meeskoori laulma või kutsu Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor esinema. Meeskooriga saab ühendust: www.meeskoor.ee.