Kliimamuutuste senine jätkumine tähendab Eestile suvist põuda, rohkem torme, rohkem üleujutusi, metsapõlenguid. Me oleme teinud oma elu nutikaks (nt nutiseadmed), nüüd tuleb hakata nutikalt ka heitmeid vähendama. Üheks selliseks algatuseks on Targa linna tippkeskus koos oma paljude koostööpartneritega, ning eesmärgiga muuta targaks mitte ainult üks linn. Ka TalTech on lubanud saada teenäitajaks muutudes kliimaneutraalseks.

Kliimaneutraalsuse paneel

TalTechi arengukonverentsi kliimapaneelis esinejate mõtteid.

Kadri Simson, Euroopa Komisjoni energeetikavolinik
Kliimamuutuste probleeme: 1) tuleb adresseerida, 2) leida tehnoloogilised lahendused ja teadmised, 3) vajame rahastust.

Annela Anger-Kraavi, Cambridge’i ülikool, kliimamuutuste poliitika ja majanduse teadusdirektor
Ülikoolil rollid: 1) haridus, et mõista probleemi ja lahendusi 2) pakkuda tehnoloogiaid, 3) olla teenäitaja.

Jarek Kurnitski, TalTechi energiatõhususe ja sisekliima teadlane
Kõigepealt teeme korda sisekliima, ja teiseks loome endale hea keskkonna.