Ettevõtete tulevik saab olema nii tarkvaras kui ka päris asjade loomisel, selge trend hakkab olema rohetehnoloogiates, tehnoloogias, mille väärtus ajas vaid kasvab. Edu võtmeks on teha lahendusi, mis lubavad elada nii, nagu praegu elame. Oluliseks saab niššiettevõtlus ning suurkorporatsioonide roll vähenemine. Ülikoolides võiks olla fookus-arengusuunad, kuhu ettevõtja saab end sisse osta ja anda ideid, millega üliõpilased ja teadlased võiks tegeleda.

Ülikooli roll ettevõtete kõrgtehnoloogilisemaks muutmise paneel

TalTechi arengukonverentsi ettevõtete kõrgtehnoloogilisemaks muutumise paneeli esinejate mõtteid.

• Maarja Grossberg, TalTechi materjaliteadlane
    Rohetehnoloogiad on juba nii aktiivselt kasutusele võetud igal pool, et ma ei saa aru, miks üldse investeerida tehnoloogiatesse, mis pole konkurentsivõimelised, näiteks põlevkiviga seonduvasse.
  • Kristjan Maruste, Comodule kaasasutaja ja tegevjuht
    Inimestele on oluline juba ülikoolis saada väga hea haridus, positiivne kogemus ja kineetiline energia. Tänu sellele on ka paar Iseauto projektist väljakasvanud noort tulnud Comodulisse tööle.
  • Väino Kaldoja, Silberauto juhatuse liige, Auve Techi nõukogu liige
    Üliõpilased peavad esimesed kolm aastat koolis käima; ettevõtjad, palun ärge torkige neid. Teiseks tuleb lahti mõtestada kolm tordikihti: õppimine, õpetamine ja koostöö ettevõtetega.