Ülikoolid peavad pingutama, et ühiskonnad innoveeruksid. Seejuures peavad ülikoolid olema nii rahvuslikud kui ka rahvusvahelised. Tuleb lõimida teadust ja ühiskonda ning saavutada tasakaal alus- ja rakendusteaduse vahel.

Ülikoolide roll globaalsetes väljakutsetes paneel

Praegu on maailma suurimaks väljakutseks see, kuidas saavutada jätkusuutlik keskkond 20 aasta jooksul.

TalTechi arengukonverentsi paneeli ülikoolide rollist globaalsetes väljakutsetes esinejate mõtteid.

• Anders Bjarklev, Taani Tehnikaülikooli president
    Ülikoolide uuringute puhul on tähtis, et meie avaldame oma uuringud, ettevõtjad seda ei tee. Meie teadusartikleid saavad kõik lugeda, aga sellest tean ma väga vähe, mida näiteks Amazonis tehakse, sest nemad ei avalda oma töid.
  • Tiit Land, Tallinna Tehnikaülikooli rektor
    Meil on vaja alusuuringuid, teadusuuringuid, meil on vaja rohkem koostööd ettevõtetega. Ma ei karda, et ettevõtted võtaksid üle ülikoolides tehtava teaduse rolli.