Tartus peetud Baltikumi ühel suurimal ärifestivalil sTARTUp Day oli esmakordselt esindatud olnud Tallinna Tehnikaülikool edukas mitmel alal.

Startup Day

TalTechi hargettevõtetest sai liftikõnevõistlusel viie parima sekka Äiotech, kes toodab saepurust tervislikke õlisid ja rasvu. Nende revolutsioonilist ideed tunnustas Swedbank 10 000 euro suuruse investeeringuga, advokaadibüroo Sorainen hakkab neile andma aga õigusalast abi.

Tallinna Tehnikaülikooli hargettevõte Mindchip võitis Tehnopoli AI Arendusmaratonilt 25 000 eurot ning jõudis liftikõnevõistlusel neljakümne parima hulka. Nende tiim arendab tehisintellektipõhist robotlaeva, mida saab kasutada merepõhja automatiseeritud mõõtetöödeks.

TalTechi iduettevõte Filaret sai pitchimisvõistlusel samuti neljakümne parema sekka. Filaret kogub suitsukonide jäänuseid ning töötleb need ümber komposteeritavaks 3D printimise materjaliks. Eriti suurt tähelepanu köitis ka Tallinna Tehnikaülikooli hargettevõte Drughunter oma maailma esimese kaasaskantava narkootiliste ainete analüüsimise masinaga.

„Samuti oleme väga uhked oma teadlaste ja vilistlaste üle. Nanordica Medicalis teenis EstBANilt investeeringuna 150 tuhat eurot,“ kommenteeris ülikooli edu Uusettevõtluse Keskuse juht Kaisa Hansen. „TalTechil oli sTARTUp Day partnerina võimalus kokku panna ka kõrvalüritus ning seekord olime väljas Tudengivormeliga TASKU Keskuse parklamaja katusel. Täname vormelitiimi ja TASKU keskust meeldiva koostöö eest!”

Tehnikaülikooli Uusettevõtluse Keskus viis koostöös Marisa Schneideriga Müncheni ülikoolist ja Katre Eljasega TalTechist läbi kaks huvitavat seminari teemadel „How can universities empower innovation and startups? The story of building a hight-tech startup ecosystem in Munich" ja "University as a Service Provider – a new paradigm?“. Neis vahetati häid ideid ja saadi uusi mõtteid koostööks. „Kõlama jäi, et juba koostöö alguses peavad nii ettevõte kui ka ülikool väga täpselt sõnastama ja kokku leppima, mida lepingu raames tehakse ja millise tulemuseni tahetakse jõuda,“ kommenteeris TalTechi Ettevõtluskoostöö Keskuse juht Katre Eljas. „Ülikooli kui teenusepakkuja kuvandit peab tõstma – kui varem on ülikooli teatud kui õppeasutust, siis teenusepakkujana on ülikool ettevõtja jaoks veel paljuski avastamata võimalus,“ selgitas Eljas.

Tallinna Tehnikaülikool tänab kõiki korraldajaid, partnereid ja osalejaid.