Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land ning teadusprorektor Tiit Lukk kuulusid president Alar Karise juhitud delegatsiooni, mis külastas Ukraina pealinna Kiievit.

Foto: Raigo Pajula, Vabariigi Presidendi Kantselei

„Kiievis koha peal olles tekib tunnetus reaalsest olukorrast Ukrainas ning sellest, mida tähendab agressioon oma riigi vastu. Rusuvalt meeldejäävaks sündmuseks oli hukkunud laste mälestuspaiga külastus,“ sõnas Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land visiidile tagasi vaadates.

The Baltic Timesis ära toodud president Alar Karise ütluse kohaselt on Ukrainas pommitatud rohkem kui sadat teadusasutust, millest üheksa on tehtud maatasa. President Karis kutsubki üles toetama Ukraina teadlasi, õppejõude ning õpetajaid koostöö- ning teadusrahastusega.

Rektor Land tõi koostöökohana välja Igor Sikorsky nimelise Kiievi Polütehnilise Instituudi: „Arutasime võimalusi arendada instituudiga teaduskoostööd ning tudengite vahetust. Kiievi Polütehniline Instituut soovib meie partnerlust osalemiseks EL-i projektides ning pakub võimalust osaleda ettevõtluskoostöö arendamises nende poolt hiljuti asutatud üle-Ukrainalises innovatsiooni ökosüsteemis Sikorsky Challenge.“

Kiievis külastati ka Kiievi Majanduskõrgkooli. Kool loodi ettevõtjate toel, arvestades sealjuures kõiki ootusi ja vajadusi, mis heitlike oludega kaasas käivad. Majanduskõrgkoolis rakendatakse moodsaid õppemeetodeid, mis arvestavad ka sellega, et teadmised võivad kiiresti vananeda. Ning õpingud saavad siin jätkuda ka õhurünnakute ajal.

President Karise visiidi eesmärk oli kokku viia ettevõtjaid ja ülikoole ning sõlmida uusi kontakte ukrainlaste ja eestlaste vahel. Kõrvuti Tehnikaülikooli rektori ja prorektoriga kuulus delegatsiooni hulk mõjukaid Eesti ettevõtjaid, kelle nö jalajälg Eesti majanduses on väga suur, ning ka Eesti majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo.