Tehnikaülikooli nõukogu teaduskomisjon otsustas oma 7. veebruari koosolekul saata rektorile kinnitamiseks möödunud aasta parimad teaduses tehnikaülikoolist.

Tehnikaülikooli 2018. aasta teadlaseks valiti loodusteaduskonna keemia ja biotehnoloogia instituudi geenitehnoloogia osakonna professor Tõnis Timmusk.

Tõnis Timmusk

Professor Tõnis Timmusk, foto: Delfi

Tehnikaülikooli 2018. aasta noorteadlaseks valiti majandusteaduskonna Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi professor Vasileios Kostakis.

Vasileios Kostakis

Professor Vasileios Kostakis

Tehnikaülikooli 2018. aasta parimad teadusartiklid:

- loodus-, täppis- ja terviseteaduste valdkonnas:
Arvo Kaldmäe, Ülle Kotta „Realization of time-delay systems. Automatica, 90, 317−320

- tehnika ja tehnoloogia valdkonnas (kolm parimat):
Martin Thalfeldt, Jarek Kurnitski, Eduard Latõšov. „Exhaust air heat pump connection schemes and balanced heat recovery ventilation effect on district heat energy use and return temperature.“ Applied Thermal Engineering 128, 402–414.

Akinrinade George Ayankojo, Jekaterina Reut, Andres Öpik, Andreas Furchner, Vitali Sõritski. „Hybrid molecularly imprinted polymer for amoxicillin detection.“ Biosensors and Bioelectronics 118, 102-107.

Olga Kovaleva, Maris Eelsalu, Tarmo Soomere (2017). „Spots of large wave energy resources in relatively sheltered sections of the Baltic Sea coast.“ Renewable & Sustainable Energy Reviews, 74, 424–437.

- sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas
Kadri Männasoo, Heili Hein, Raul Ruubel (2018). „The contributions of human capital, R&D spending and convergence to total factor productivity growth“. Regional Studies, 52:12, 1598-1611.