Vabariigi aastapäeva eel jagab president Alar Karis teenekatele Eestimaa inimestele teenetemärke. Oma panuse eest Eesti suuremaks muutmise eest sai Valgetähe kolmanda klassi teenetemärgi Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land, Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi pälvis Tehnikaülikooli emeriitprofessor ja füüsikaõppe edendaja Jüri Krustok.

Tiit Land
Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land sai presidendi Valgetähe kolmanda klassi teenetemärgi

Tiit Land on Tallinna Tehnikaülikooli rektor. Eestis on ta juhtinud kahte suurimat ülikooli – aastatel 2011-2020 oli ta Tallinna Ülikooli ja alates 2020. septembrist Tallinna Tehnikaülikooli rektor.

Land lõpetas 1989. aastal cum laude Tartu Riikliku Ülikooli füüsika-keemiateaduskonna. Aastatel 1990–1994 oli Land Stockholmi Ülikooli doktorant, kus kaitses ka oma filosoofiadoktori väitekirja.

2014. aastal pärjati ta Tallinna teenetemärgiga – seda Haridusinnovatsiooni Keskuse loomise eest, mida toona Tallinna Ülikooli rektorina vedas. Selle saavutuse tõttu on ta määratud ka Tallinna aukodanikuks.

Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Jüri Krustok sai presidendi Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi

Jüri Krustok on Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor ja füüsikaõppe edendaja.

Aastal 1987 kaitses ta Tartu Ülikoolis doktorikraadi füüsikas. Tööle asus ta Tallinna Tehnikaülikooli, kus õpetas füüsikat ning teadustööga uuris keeruliste pooljuhtmaterjalide luminestsentsi ja defektkoostist. Lisaks tegeleb ta teaduse populariseerimisega Eesti ajakirjanduses.

1998. aastal ja 2021. aastal oli ta Eesti teaduspreemia laureaat.

Valgetähe teenetemärk antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks.