Täna oma 101. sünnipäeva tähistava Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu eesmärgiks on lähiaastatel muutuda kõige digitaalsemaks raamatukoguks Eestis. Suur rõõm on tõdeda, et oleme jällegi astunud ühe sammu eesmärgile lähemale. Raamatukogu sünnipäevaks õnnestus meil paljude inimeste ühistööna kõik ülikooli toimetised, mis siiani olid raamatukogus kättesaadavad üksnes paberil, terviktekstidena digikogusse sisestada.

Erinevatel aegadel kandsid ülikooli toimetised erinevat nimetust: enne 2. maailmasõda ilmusid Tallinna Tehnikainstituudi toimetused (1937) ja Tallinna Tehnikaülikooli toimetused (1938–1943). Alates 1947 kuni 1989 jätkati nimetusega Tallinna Polütehnilise Instituudi toimetised. 1989–1994 ilmusid Tallinna Tehnikaülikooli toimetised. Lisaks põhiseeriale anti 1961–1971 välja ka seeria B, mis on nüüd samuti digikogus avaldatud.

Kõik ülikooli toimetised on TalTechi raamatukogu digikogu esilehel koondatud ühtsesse uude kollektsiooni Tehnikaülikooli toimetised. Samasse kollektsiooni lisasime ka Eesti Mereakadeemia toimetised.

Konkreetseid toimetisi saab otsida nii pealkirja kui seeria nimetuse ja numbri (ilmumisandmed) järgi. Lihtotsinguks on mugav kasutada digikogu veebilehe ülemises paremas nurgas asuvat otsikasti.

Teeme Tehnikaülikooli teadlaste töö tulemused maailmas nähtavaks!

TalTechi raamatukogu infoteenindus, info@lib.taltech.ee