Tallinna Tehnikaülikoolis on sel kevadel avatud uste nädal 26.-30. aprillil, pärast eesti keele riigieksamit. Tavapärasest hilisem õppeprogrammide ning tudengielu tutvustamine aitab noorel tasakaalukalt langetada olulist otsust.

Avatud uste nädal

Virtuaalne avatud uste nädal toimub Worksup keskkonnas ja osalemiseks tuleb registreeruda huvipakkuva teaduskonna avatud uste päevale.

Viiepäevasel avatud uste nädalal on iga päev pühendatud ühele teaduskonnale. Nädal algab 26. aprillil IT-teaduskonnaga, sellele järgnevad inseneri-, loodus- ning majandusteaduskonna tutvustused. Nädal lõpeb 30. aprillil Eesti Mereakadeemia erialade esitlusega.

Otseülekandeid saab vaadata ka Postimehe majandusuudiste portaalist (majandus- ning mereteadused), Maalehe veebist (loodusteadused) ning Äripäeva tööstusuudistest (inseneeria).

Avatud uste nädala eesmärgiks on anda põhjalik ülevaade nii TalTechis õppimisest kui ka aktiivsest tudengielust.

Igal päeval saab ülevaate vastuvõtutingimustest, majutusest ning välisõpingutest. Samuti saab kaasa rääkida erialastel aruteludel, küsida küsimusi ja suhelda otse nii õppejõudude kui ka üliõpilastega. Näiteks minikonverentsil „Üliõpilaselust ja -olust“ jagavad praegused tudengid noortele oma kogemusi.

Virtuaalselt avatud on ka TalTechi õppe- ja karjäärinõustajate uksed, kes oskavad personaalset nõu anda nii erialavaliku kui ka vastuvõtutingimuste osas.

Avatud uste nädalal aitab noori TalTechi majandusteaduskonna tudeng Sigrid Sikk, kellel on värskelt meeles tema enda erialavalik ning sisseastumine. Ta kutsub noori üles mõtlema oma tulevikule: „Kui varemalt võtsid paljud noored vaheaasta enne ülikooli astumist, et reisides maailma avastada, siis lähitulevikus on pandeemia pärast reisimine veidi keerulisem. Niisiis, kuna reisimine tuleb edasi lükata, saab niikaua pühenduda õpingutele.“ Sikk lisas: „Palju on räägitud pandeemia mõjust vaimsele tervisele ning inimeste ebakindlusest tuleviku osas – ülikoolis õppimine on kindlasti üks tee neid kahtlusi kummutada. Hea haridus ja meeldiv eriala on miski, mis aitab läbi lüüa igal ajal.“

TalTechi esimesse astmesse sisseastumine baseerub suuresti eesti keele ja laia matemaatika riigieksami tulemustel ning ülikool paneb abiturientidele südamele, kindalasti teha riigieksameid.

Vt lähemalt: www.taltech.ee/avatuduksed