8. aprillil kell 12:30-16:15 saab virtuaalselt osaleda konverentsil „Teadus, tehnoloogia ja meditsiin“, kus uusimatest suundadest räägivad Tallinna Tehnikaülikooli teadlased ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla meedikud.

TalTechi ja PERHi koostöökonverents

Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadus- ja arendusjuht ning tehnikaülikooli professor Margus Viigimaa kinnitas, et tehnoloogia areng on tänapäevase meditsiini mootoriks. Ta lisas: “Terviseandmed on hindamatu väärtus, mille rakendame tehnikaülikooli ja Regionaalhaigla koostöös patsientide tervise heaks. Heaks näiteks siin on Eesti südame-veresoonkonna haiguste ja rinnavähi täppisennetuse kliiniline uuring, mis toimub Regionaalhaigla kardioloogia- ning vähiravikeskuse ja Tallinna Tehnikaülikooli tervisetehnoloogiate instituudi koostöös.”

Konverentsil esinevad nii Regionaalhaigla tipparstid kui ka TalTechi loodus-, toidu-, energeetika- ja IT-teadlased.

Tehnikaülikooli teadlased otsivad konverentsil vastuseid sellistele küsimustele:

• kas tervise infosüsteemi andmekvaliteet on piisav otsusetugedeks?
  • kas ja kuidas tuleks võrrelda tervise mobiilirakendusi?
  • milline on tervislik valgustus tervishoiuasutustes ning millised on leedvalgustuse ohud ja kasud?
  • kuidas toidutehnoloogilised uuringud saaksid aidata isutuid patsiente sööma?
  • milline on helikobakteri mõju mao ja soole mikrobiootale ja maksale?

Professor Tõnis Timmusk annab ülevaate närvisüsteemi haiguste molekulaarsetest uuringutest TalTechi neurolaboris. Dr Indrek Rätsep Regionaalhaiglast võrdleb Covid-19 haigete intensiivravi Eestis ja mujal maailmas ning dr Jüri Teras analüüsib isoleeritud kemoinfusiooni molekulaarseid aspekte.

Konverentsi kava leiab SIIT.