Eesti inseneripedagoogika keskuse juhatajale, dotsent Tiia Rüütmannile, omistati Globaalne insenerihariduse auhind.

Auhind antakse üle 11. märtsil Rahvusvahelise Tööstustehnika ja Operatiivjuhtimise Ühingu (IOEM) aastakonverentsi auhinnatseremoonial, mis toimub veebi vahendusel  Singapuris.  Auhinnaga tunnustatakse Tiia Rüütmanni pühendumust ja silmapaistvat panust ülemaailmse insenerihariduse edendamisesse.

Globaalne insenerihariduse auhind antakse kord aastas ühele silmapaistvale insenerihariduse edendajale. Sama auhind anti näiteks ka prof Richard Felderile (USA), kes on muuhulgas läbi viinud  STEM didaktika töötoa Tallinna Tehnikaülikooli õppejõududele.

Tiia Rüütmann on rahvusvaheliste inseneriorganisatsioonide IEEE, SEFI ja IGIP aktiivne liige, IEEE EDUCON insenerihariduse konverentside nõukoja liige, IGIP Täitevkomitee president, Põhja- ja Baltimaade Kõrghariduse Arendamise võrgustiku liige, Peeter Suure nim Peterburi Tehnikaülikooli külalisprofessor, Vilniuse Gediminase Tehnikaülikooli inseneripedagoogika keskuse mentor.

Tema  teadustöö valdkonnaks on inseneripedagoogika, sh STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) valdkonna didaktika, kõrgkooli- ja laborididaktika, e-õppe didaktika, kaasaegne metoodika ja õppekavade koostamine. Ta on koostanud käsiraamatu "Inseneripedagoogika. STEM valdkonna mõjus õpetamine ja õppimine", millest on valmimas veebipõhine käsiraamat.

Tiia Rüütmann on läbi viinud rahvusvahelisi inseneripedagoogika töötubasid Euroopas (Ungaris, Tšehhi Vabariigis, Slovakkias, Saksamaal, Itaalias, Kreekas, Portugalis, Hispaanias, Lätis, Leedus), Venemaal, Brasiialias, Mehhikos, Hiinas ja Argentiinas.

EOM peakorter asub USA-s