TTÜ arvutiteadlased koostöös Saksa kosmose- ja lennunduskeskuse DLR-i, Hollandi Delfti Tehnikaülikooli ning Itaalia Torino Polütehnilise Instituudiga alustavad ühiseid uuringuid usaldusväärsete arvutisüsteemide alal.

Neid süsteeme rakendatakse näiteks transpordis, tootmises, lennunduses, kosmosetehnikas, põllumajanduses, energeetikas, riigikaitses ja ehituses.

Projekti peamiseks eesmärgiks on TTÜ arvutiteaduse kvaliteedi tõstmine interdistsiplinaarses usaldusväärsete arvutisüsteemide valdkonnas.

Projekti TUTORIAL raames korraldatakse arvutitehnika alal kaks rahvusvahelist teaduskonverentsi ning kolm suvekooli, samuti toimub lühiajaline teadlasvahetus koostööpartnerite vahel. Projekti koordineerib TTÜ arvutitehnika instituudi professor Jaan Raik.

Projekti kogumaksumus on miljon eurot ning seda rahastab Euroopa Liidu programm "Horisont 2020". Projekt on osaks Euroopa Liidu teaduse tipptaseme levitamise ja riikide osaluse laiendamise „Twinning“ meetmest, milles TUTORIAL läbis tiheda konkursisõela ning saavutas hindamisel maksimumpunktid.

Allikas: ERR Novaator