Paidest pärit ja praegu TalTechis Arvutisüsteemide eriala esimesel kursusel õppiv Marti Kingisepp ütleb, miks Sa peaksid valima laia matemaatika.

• Laia matemaatika eksami sooritamine annab rohkem võimalusi ülikooli kandideerimisel. Kuna mina olen lapsest saati tahtnud arvutitega tegeleda, valisin laia matemaatika, et tulla TalTechi IT-d õppima.
  • Lai matemaatika on abiks loogilises mõtlemises, mida programmeerimise huvilistel läheb eriti vaja.
  • Kui peale gümnaasiumi lõpetamist tundub, et laia matemaatika tunnid jäid natuke arusaamatuks, siis TalTechi esimesel semestril tasub kindlasti võtta matemaatika täiendõpe, mis aitas ka mul peale ajateenistust matemaatikaga järjele saada.
  • Nüüd ülikoolis arvutisüsteeme õppides saan reaalselt kasutada gümnaasiumi laias matemaatikas õpitud teadmisi.
Marti Kingisepp