Tallinna Tehnikaülikool

Kohe varsti on algamas kevadsuvine praktikaperiood ning paljud üliõpilased on juba sobivat praktikakohta otsimas. 22. veebruaril toimus Ülemiste Citys suur töövarjupäev.

Students listening to an employer.

Viimane üle-euroopaline üliõpilaste uuring EUROSTUDENT näitas, et Eestis on töötamine üliõpilaselu tavaline osa ja kooli kõrvalt tööl käimine üha tõusvas trendis. Töötavate noorte osakaal on suurenenud 40 protsendilt 53 protsendile ning keskmine tudeng töötab keskmine üle 30 tunni nädalas.  

Selleks, et muuta üliõpilaste tööle ja praktikale kandideerimise protsess lihtsamaks ning viia omavahel kokku ettevõtted ja Eesti ülikoolides õppivad tudengid, korraldati enne suvist praktikaperioodi Ülemiste Citys juba viiendat aastat järjest töövarjupäeva. 

“Erinevaid praktika- ja tööpakkumisi on palju, mis muudab kogu kandideerimisprotsessi keeruliseks. Lisaks ei pruugi tudengid teada, millisesse ettevõttesse täpsemalt minna. Oluline on, et erialajuhid erinevatest koolidest aitaksid teha tudengite huvide kohta eeltööd, et linnak omalt poolt saaks pakkuda üliõpilastele sobivat ettevõtet, millega töövarjupäeva raames tutvuma tulla,” ütles Ülemiste City arendaja esindaja Kadi Pärnits. 

Pärnits lisas, et väga oluline on tarkade ja haridust väärtustavate keskkondade loomine nagu Ülemiste City. “See loob noortele koha, kuhu tulla. On oluline, et noored jääksid tööle Eestisse või tuleksid siia hea meelega tagasi. Selleks proovime anda neile palju erinevaid kogemusi, mis võimaldaks noortel Eestisse panustada.” 

Tööturg on pidevalt muutumas 

Töövarjupäeva projektijuht Katrin Sulg ütles, et kuigi linnakus on suur IT-ettevõtete kontsentratsioon ja eelnevalt on proovitud teha ka ainult IT-ettevõtete töövarjupäeva, siis tahavad noored Ülemistes ka teiste erialade esindajatega tutvuda. Seega on teadlikult töövarjudeks kaasatud ka IT-, logistika-, personali-, finants- ja tervishoiuvaldkonna tudengid. 

TalTechi ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainoriga on linnakul edukas koostöö olnud juba aastaid, mistõttu on võetud fookusesse töövarjupäevale rohkemate koolide kaasamine.

Ülemiste City töövarjupäeval osales üle 70 tudengi. Tudengid said töövarjutada selliseid ettevõtteid nagu ABB, Tallinna Lennujaam, Playtech Estonia, Nortal, Securitas Eesti, Maksu- ja Tolliamet, Mainor, Insly, Ülemiste Tervisemaja, Qvalitas Arstikeskus, Fortum, HR Factory, Wisecounter.

Picture of students in Ülemiste City.

Laeb infot...