1. oktoobril 2021 algas maailmanäitus EXPO 2020 Dubais, kus Eesti paviljonis tutvustatakse kõigile maailmanäituse külastajatele ka Tallinna Tehnikaülikooli teadustöid. Vaata videost, millised on uue põlvkonna päikesepaneelid.

Tuleviku linn oskab suure energiavajadusega targalt toime tulla. Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteadlased ja füüsikud panustavad süsinikuneutraalsesse tuleviku linna innovaatiliste päikesepaneelidega. Need poolläbipaistvad, kerged ning painduvad päikesepaneelid on valmistatud jätkusuutlikest materjalidest unikaalse tehnoloogia abil, mis võimaldab neid lausa välja printida. Nii on tuleviku linna pargipingid, fassaadid, bussipeatused, kõnniteed ning kõik muud võimalikud ja mittevõimalikud pinnad kaetud imeõhukeste päiksepaneelidega. Tuleviku linn toodab elektrit keskkonnasõbralikult ja suuremate kuludeta just seal, kus seda kõige enam vajatakse.

Tuleviku linn algab TalTechist!