Tehnikaülikoolis on pikka aega kestnud traditsioon tunnustada aasta parimaid nii teaduses, õppetöös, kultuuris, spordis kui ka üliõpilaste hulgas. Nii valitaksegi igal aastal parimad õppejõud, kes naudivad õpetamist, jagavad suure õhinaga oma teadmisi, motiveerivad ja inspireerivad üliõpilasi ning panustavad suurima rõõmuga tulevaste tipptegijate teerajamisse.

Laura Mere, Inger Pürjema

Viimased kaks aastat on TalTechis valitud aasta õppejõude uutmoodi: valikus jääb kõlama just üliõpilaste hääl ja arvamus. Meil on väga palju väga häid õppejõude ja et tunnustada saaks enamaid, omistatakse alates 2018. aastast kümnele parimale aasta õppejõu aunimetus. Teaduskondade parimaid õppejõude esitletakse nii veebis kui ka ajakirjas Mente et Manu.

Uue täiendusena ootab aasta õppejõude ees ka tunnustatud õppejõu märgise saamine. Tegemist on sümboliga, mida kuvatakse isiku nime juures töötaja otsingus, õppeinfosüsteemis ja e-õppe keskkonnas. Märgise omanikul on õigus kasutada seda temaga seotud dokumentidel, elektroonsetes keskkondades ning teistel tema andmeid sisaldavatel infokandjatel. Lisaks ühekordsele preemiale ootab aasta õppejõude märgise saamisel ka põhipalga baasosa kasv, mille suurus otsustatakse igal aastal eelarveprotsessi käigus.

Seega, kui märkate mõnes infosüsteemis õppejõu nime taga märgist, mille peal on ka aastaarv, võite olla kindel, et selle õppejõu loengutes ei teki tahtmist korrakski Facebooki piiluda, Instagramis pilte kerida või mõnd arvutimängu mängida. Tema loengus on nii põnev, et tahaksite seda iga päev kogeda ja kutsuda ka kaasüliõpilasi osa saama erakordselt põnevast maailmast.

Ja lõpetuseks üleskutse teile, head TalTechi (värsked) üliõpilased. Iga semestri lõpus tuleb üliõpilasel enne järgmise semestri ainetele deklareerimist anda tagasisidet. See info on väärtuslik nii õppejõule endale kui ka ülikoolile tervikuna, sest aitab kaardistada tugevused ja kitsaskohad õppeaine tasemel ja laiemaltki. Muu hulgas on üliõpilaste tagasiside see, millest kooruvad välja kõige säravamad õppejõud. Nii et ärge olge kiitusega kadedad ja andke suurepärastest õppejõududest teada!

2019. aastal tunnustuse pälvinud õppejõud:

• Eesti Mereakadeemia laevanduskeskuse vanemlektor Harli Moosaar
  • inseneriteaduskonna ehituse ja arhitektuuri instituudi lektor Aurika Nõmm
  • inseneriteaduskonna Tartu Kolledži lektor Jane Raamets
  • inseneriteaduskonna materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi vanemlektor Marina Kritševskaja
  • infotehnoloogia teaduskonna IT Kolledži dotsent Kristiina Hakk
  • infotehnoloogia teaduskonna tarkvarateaduse instituudi ja IT Kolledži külalisõppejõud Priit Raspel
  • loodusteaduskonna geoloogia instituudi teadur Rutt Hints
  • majandusteaduskonna majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi lektor Raili Lahi
  • majandusteaduskonna Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi dotsent Külli Sarapuu
  • majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi vanemlektor Marina Järvis