Riia Tehnikaülikool korraldab 15. oktoobril rahvusvahelise konverentsi, kus uuritakse, kuidas panustavad Läänemere riikide ülikoolid piirkonna jätkusuutilikkuse arendamisesse. Kliimaneutraalse ülikooli ambitsioonist räägib ka Tallinna Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping.

Jätkusuutlikkus

Konverentsi eesmärk on jagada Läänemere piirkonna ülikoolide häid praktikaid jätkusuutlikkuse valdkonnas. Näiteks Stockholmis asuva Kuningliku Tehnikaülikooli (KTH) jätkusuutlikkuse prorektor Per Lundqvist räägib KTH jätkusuutlikkuse strateegiatest nii teaduses, õppes kui koosloomes. Riia Tehnikaülikooli Energiasüsteemide ja keskkonna instituudi direktor Dagnija Blumberga räägib sellest, kuidas kliimaneutraalsus muutub kõrghariduses maitsekaks. TalTechi rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping räägib TalTechi sammudest kliimaneutraalse ülikoolini aastaks 2035.

Konverents toimub 15. oktoobril kell 14-17 (EEST). See on osa Riia Tehnikaülikooli 159. aastapäeva tähistamise sündmustest. Ülekannet on vaatama oodatud kõik TalTechi tudengid ja töötajad.

Konverentsil osalemiseks tuleb end registreerida, link konverentsile saadetakse paar päeva enne üritust.