Tallinna Tehnikaülikool

Üliõpilaskonna juubeli puhuks on alates 14. septembrist energeetikamajast raamatukokku viivas galeriis üleval näitus, mille raames on kuni 29. oktoobrini võimalik tutvuda, millega üliõpilased Tallinna Tehnikaülikoolis õppetööväliselt tegelevad.

Näha saab pilte lähi- ja kaugemast minevikust ning traditsioonilistest üritustest nagu Tipikate marss Toompeale, Avalöögi orienteerumine, rebaste ristimine jt. Tudengkond hoiab juba aastaid au sees üliõpilaste suve- ja talimänge, mille valik kaadreid on näitusel olemas. Kuivõrd suvemängudel osalejad on läbi aastate kandnud erinevate hüüdlausetega särke, on mõned ka neist tutvumiseks näituse vitriinkappides.

Üliõpilaskonna suurimaks tunnustusavalduseks on teenetemärk, mida antakse välja vastavalt kategooriale kas kuldse, hõbeda või pronksina. Märgi saab rinda küll ainult selle vääriline, kuid näituse ajal võib igaüks neid vitriinis imetleda. Lisaks on meie kuldse teenetemärgi saajate auks välja toodud nende nimed koos lühikese tutvustusega.

Suure panuse üliõpilasellu annavad meie arvukad tudengiorganisatsioonid, kelle tegemisi ja meeneid võib näitusel näha. Nende hulgas näiteks naiskoori pulmanukk, Kuljuse trennisärk 1980ndatest, Filmiklubi esimene poolproff kaamera jpm. Lisaks on galeriisse paigutatud telerikapp, mille ekraanidelt näeb TalTech Filmiklubi arhiivi talletatud kaadreid ülikooli elust alates 1970ndatest.

Üliõpilaskond 100 näitus
Autor: Mattias Kitsing

Laeb infot...