14. septembril anti Tallinna raekojas üle rahvatantsijate kõrgeim tunnustus - Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium. Traditsiooniliselt Ullo Toomi sünniaastapäeval välja antava kõrge preemia pälvis tänavu Marina Kuznetsova.

Ullo Toomi stipendiumit anti sel aastal välja 33. korda. Tänavune laureaat Marina Kuznetsova on teinud eesti tantsumaastikul märkimisväärset tööd. Ta on aastaid andnud armastust rahvatantsu vastu lastele ja noortele edasi Pelgulinna Gümnaasiumi tantsurühmade juhina, vabariikliku koolinoorte rahvatantsufestivali ühe organiseerijana, noorte- ja üldtantsupidude liigijuhina. Alates aastast 2000 on Marina Kuznetsova Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambli Kuljus kunstiline juht.

Tähelepanuväärne on Marina Kuznetsova eriline roll ja tegevus tantsupeo traditsiooni tutvustamisel ja kajastamisel muukeelse elanikkonna seas. Uudise allikas: Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi veeb.

Foto allikas: Rünno Lahesoo.