Sirja Sulakatko on IT Kolledži direktor alates 2. septembrist.

Sirja Sulakatko

Palun tutvusta ennast.

Olen ettevõtliku loomuga tehnoloogiaentusiast, kel on kogemust nii organisatsiooni-, rahvusvaheliste projektide kui ka IT-teemaliste ümber­õppe programmide juhtimisega. Oma ettevõtlikku vaistu olen arendanud äriinnovatsiooni MBA-s EBS-is ning akadeemilise maailma tunnetuse saanud Turu Majandusülikoolis ja Estonian Business Schoolis doktorikraadi omandades. Iseloomult olen julge pealehakkaja, avatud suhtleja ning koostööaldis. Samas pean oluliseks tasakaalu – s.t et olemasolevad ja hästi toimivad protsessid jääksid innovatsiooni käigus püsima.

Milliseid kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?

Pean väärtuslikuks kogemuseks viimasel neljal aastal läbi erinevate e-õppe põhiste ümberõppeprogrammide pakkumist toetamaks naiste jõudmist IT-sse. Aastate jooksul olen näinud üle tuhande lõpetaja avastamas enda jaoks IT valdkonna töövõimalusi ja toomas sinna uut vaatenurka. Samuti toon kaasa võrgustiku inimestega ülikoolidest üle Euroopa, ministeeriumitest ning kohalikest ja rahvusvahelistest organisatsioonidest. Samuti toon teadmised doktoritööst virtuaalsete meeskondade teemal ja viimasel üheksal aastal virtuaalseid tiime juhtides omandatud parimad praktikad nüüdisaegsetest paindlikest tööviisidest ja juhtimispraktikatest.

Mida tahad TalTechis IT Kolledži direktorina korda saata?

Arvestades, et keskkond, töömaailm, tehnoloogiad ja klientide ootused muutuvad kiiresti, on oluline, et ka ülikool on võimeline pakkuma kiireid ja paindlikke täiend- ning ümberõppe võimalusi. Kuna töö on muutunud aina enam tiimipõhiseks, on oluline, et arendame oma õppijates lisaks tugevatele tehnilistele pädevustele ka ülekantavaid oskusi nagu (hübriid) meeskonnatöö- ja suhtlemisoskus.

Kindlasti pean oluliseks jätkata tüdrukute ja naiste toetamist IT valdkonda jõudmisel ning IT ametite laiemat „demüstifitseerimist“, et noored ja täiskasvanud oskaksid teha õppimise eel teadlikumaid valikuid. Lisaks pean oluliseks jätkuvalt olla heaks koostööpartneriks nii ettevõtetele kui ka teistele ülikoolidele. Oma tiimile soovin pakkuda nüüdisaegset, paindlikku ning töötaja- ja peresõbralikku tööõhkkonda.

Üks üllatus uuel töökohal?

Ma ei saa öelda, et see on täielik üllatus, aga siiski olen juba esimesel paaril nädalal saanud kogeda IT Kolledži mõnusat avatud ja koostööaldist töökultuuri ning tudengite motivatsiooni ja tarmukust. On tõeliselt inspireeriv töötada niivõrd professionaalses, avatud ja särasilmses keskkonnas.