Aivar Uutar on alates 14. septembrist ülikooli haldusdirektor.

Tutvusta ennast, palun.

Tehnikaülikooli vilistlane, lõpetasin 1999 ehituse õppesuuna kütte- ja ventilatsiooni erialal ja olen olnud ülikooliga tihedalt seotud nii külalislektorina kui ka õppekavade kaasa­aitajana.

Hingelt noor ja ettevõtlik, vahel veidi kärsitu, mõnikord heidetakse mulle ette ideede rohkust ja nende liiga vähest filtreerimist enne teistega jagamist. Pean ennast heaks kaasamõtlejaks ja arutlejaks, kuna proovin alati leida mitmesuguseid seoseid.

Perekondlikus ja isiklikus plaanis täitsa tavaline eesti mees: abielus, kolm poega, hobideks golf ja jalgrattasõit ning reisimine ja uute kohtade avastamine.

Milliseid varasema tööelu kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?

Kogu oma tööelu olen olnud seotud hoonete ehitamise või renoveerimisega, viimased kümmekond aastat on olnud fookus energiatõhususel. Ettevõtlusest tulnuna arvan aru saavat, kust raha tuleb ja milleks see kulub ning tean, et raha on alati puudu. Pean ennast julgeks otsustajaks, aga seda vaid adekvaatse info olemasolul – mingitel juhtudel võin küsida lõputult, ma tahan asjadest aru saada. Varasema tööelu mitmed mentorid on kaasa andnud häid mõtteteri, näiteks: „Asjad saavad siis tehtud, kui need ära teha“ või „Ka halb plaan on parem kui plaani puudumine, sest siis on, mida korrigeerida“.

Mulle väga meeldib inimesi usaldada, anda neile võimalus. Usalduse kuritarvitamise osas on nulltolerants.

Mida tahad oma uuel töökohal korda saata?

Ülikooli füüsiline keskkond peab olema sobiv kõigeks, mida siin tehakse, ja võimaldama ka neid tegevusi, mida täna veel ei tehta, aga mis homme on tavalised. Selliseid väljakutseid saadavad alati piirangud ja huvigruppide üksteisele vastu käivad soovid. Peame koos leidma parima viisi, kuidas muuta linnak veelgi atraktiivsemaks ja keskkonnasõbralikuks ning rohelisemaks. Kindlasti saavad tudengid anda head sisendit nii õpikeskkonna kui ka linnaku arendamise ja renoveerimise osas. Pea on plaanidest ja ideest juba pungil, aga hoian ennast teadlikult tagasi, et mitte anda katteta veksleid. Kliimaneutraalne ülikoolilinnak 20xx – kuidas kõlab?

Üks üllatus, mis uuel töökohal on olnud?

Selle kirjatüki kirjutamise ajaks olen saanud kolleegide poolt väga positiivse vastuvõtu osaliseks. Ma ei ole nii suures kollektiivis varem töötanud. Loodan väga, et eri teemadesse süvenedes ja uute kolleegidega tööd murdma hakates tabab mind üks positiivne üllatus teise järel. Proovin ennast nendeks valmis seada.

Aivar Uutar