Tallinna Tehnikaülikool

Sven Illing on alates 1. septembrist ülikooli ettevõtlusprorektor.

Tutvusta ennast, palun.

Olen inimeste kokkuviija. Hobideks on sport, mäed, reisimine. Olen teinud nii suusa-, jalgratta- kui ka jooksumaratone ja mäed tõmbavad mind juba lapsepõlvest. Tänaseks olen jõudnud kahe seitsmetuhandelise mäe tippu, seljakotiga reisides kõigile kontinentidele ja 60 riiki, olen elanud viies riigis, sealhulgas Tšiilis. 

Milliseid varasema tööelu kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?

Olen tehnoloogiafirmade nõustaja ja investor, ärikiirendite GameFounders ja Buildit üks käivitaja ning varasemalt Tartu Teaduspargi arendusdirektor, Tartu linnavalitsuses ettevõtluse abilinnapea ja tudengina tarkvarafirma kaasasutaja. Ülikooliteed alustasin TÜs, magistrikraadi tegin Manchesteri ülikoolis teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni juhtimises. Täiendanud olen end veel Londoni majanduskoolis ja Bocconi ülikoolis Itaalias. 

Mida tahad oma uuel töökohal korda saata?

Soovin kaasa aidata teadustulemuste majanduses rakendamisele ja ettevõtlikkuse toetamisele teadlaste ja üliõpilaste seas. Eesmärk on suurendada TalTechi tuge Eesti ettevõtete kõrgtehnoloogilisemaks muutumisel ning keerukamate toodete ja teenuste arendamisel. Väga oluliseks pean ettevõtlusõppe tugevdamist ülikoolis läbivalt. Üks praktilise õppe toetamise idee on üliõpilaste mikroriskikapitalifondi loomine.

Üks üllatus, mis uuel töökohal on olnud?

Olen meeldivalt üllatunud soojast vastuvõtust ülikoolipere poolt. Mulle kirjutatakse, tullakse juurde ja tutvustatakse end. Aitäh! Loodan, et teeme TalTechi koos veel ettevõtlikumaks ülikooliks.

Sven Illing

Laeb infot...