Jana Holmar on alates 1. juunist Tervisetehnoloogiate instituudi direktor.

Jana Holmar

Foto: erakogu

Palun tutvusta ennast.

Olen avatud mõttemaailmaga, positiivse ellusuhtumisega, tegutsemistahteline, julge, ettevõtlik ja järjekindel. Proovin olla objektiivne, vaadata asju mitmest küljest ning tihti võtan appi (musta) huumori.

Millistest varasematest kogemustest ja teadmistest direktori tööpostil kasu on?

Kindlasti aitab mind mu uues rollis Tervisetehnoloogiate instituudi tundmine ning see, et olen instituudis täitnud erinevaid rolle alates üliõpilasest kuni vanemteadurini. Olen saanud kogemusi töötades mitmete juhtide ja juhendajate käe all nii Eestis, Rootsis kui ka Saksamaal. Nendest kogemustest olen õppinud ning parimad ja mulle sobivad praktikad saan nüüd juhitöös kasutusse võtta. Kõigi nende maailmatasemel doktorite ja professorite kõrval on minu suurteks õpetajateks ka pojad Paul ja Hugo.

Mida tahad instituudi juhina korda saata?

Soovin suurendada instituudi uurimisrühmade koostööd, konkurentsivõimet ja nähtavust. Mul on suur soov, et instituudis pakutav õpe ja läbiviidav innovaatiline teadustöö saaksid parimate tervisetehnoloogiate ja lõpetajatest spetsialistide näol ühiskonda teenida.

Üks üllatus, mis uuel positsioonil on olnud?

Olen uuel positsioonil olnud ainult loetud päevad ja seega usun, et suuremad üllatused ootavad mind veel ees. Igatahes teeb suurt rõõmu ja innustab tegutsema positiivne ja soe vastuvõtt.