Tea Trahov on ülikooli kantsler alates 1. oktoobrist.

Tea Trahov

Palun tutvusta ennast.

Alates 14. augustist 2017 olen töötanud ülikoolis personali­juhina. Nauditav, õpetlik ja silmi avav kogemus, mille tulemuseks on tahe kombata oma võimete piire just siin. Usun, et rahulik, konstruktiivne ja teiste arvamust austav lahenduste leidmise tahe on võti edukaks tegutsemiseks ja seda käitumistava olen püüdnud ka ise järgida.

Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest kantslerina kasu on?

Mu varasemad töökohad enne ülikooliga liitumist on olnud erasektoris ja ikka seotud eelkõige personali- või tugiteenuste juhtimisega. Olen mitu aastat oma karjäärist pühendanud kantsleri vastutusalaga sarnaneva administratsiooni üksuse juhtimisele Swedbankis.

Neli aastat meie majas personalijuhina on tuttavaks teinud inimesed ja õpetanud akadeemilise elu toimimist.

Mida tahad TalTechi rektoraadi liikmena korda saata?

Kuna kantsler on uues rektoraadi koosseisus pea ainuke tugiteenuste esindaja, lasub mul vastutus hoida tugiüksuste rõõmud/mured juhtkonna silmapiiril. Lisaks soovin pingutada, et tugiüksuste tegevused muutuksid kasutajasõbralikumaks ja läbipaistvamaks ülikooli liikmeskonnale. Ma ei muretse, kas üksuste tegevus on nende eriala vaates pädev, kindlasti on. Aga tahaksin, et TalTechi liikmeskond saaks läbi hea kasutajakogemuse sellest enam osa.

Üks üllatus, mis uute ametiülesannetega seoses on olnud?

Ülikooli kinnistute registris on 155 000 ruutmeetrit hoonete ja rajatiste pinda. 70-ruutmeetriseid kortereid mahuks sellele pinnale üle kahe tuhande. Kes selle ära koristab?