Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi Spordiklubi on siiamaani tuntud kui kohta, mida valitsevad korvpalli- ning võrkpallifanaatikud. Tegelikult on viimaste aastate jooksul hakanud pead tõstma ka kolmas populaarseima spordiala pretendent, mis on märkamatult saanud ka eestlaste endi  seas üheks populaarseimaks pallimängualaks. Loomulikult on jutt lauatennisest.

LTK

TalTechi Spordiklubi arendusjuht ning lauatennise mänedžer Madis Koit sõnas, et ainuüksi erinevate klubide hingekirja kuuluvate inimeste arv küündib lauatennisel ligi 2000 inimeseni, klubiväliseid harrastussportlasi on isegi kordades rohkem. Tema väidet toetavad ka Eesti Lauatenniseliidu egiidi all olevate liigade ning võistkondade arv – 58 meeskonda kuues erinevas liigas ning 14 naiskonda kahes liigas. Lisaks on lauatennis TalTechis ülimalt populaarne ka tudengite seas.  

TalTechi lauatennise naiskond alustas hooaega hoopiski Eesti-Soome ühisliigas, kuid koroona tõttu pidi see hooaja pooleni jätma. Naiste meistriliiga pronksimatšis pidi noor TalTechi võistkond alla vanduma Kalevi lauatenniseklubile ning lepiti neljanda kohaga.  

Alles teist aastat meeste meistriliigas mängiv TalTechi meeskond suutis paljude üllatuseks üle oma varju hüpata ning saavutada väärikas teine koht. Finaalis mängiti Eesti valitseva meistri, Viljandi LTK Sakala vastu.  

Samuti on ka TalTechi lauatennise tulevik helge – võistkondadega jätkab Eesti koondise peatreener ning valitsev meister Vallot Vainula. Lisaks on sportlaste füüsilise vormi eest hoolt kandmas kogenud treener Siim Raudla.  

Tulevasel aastal minnakse esimese Eesti võistkonnana mängima Euroopa tugevuselt kolmandat liigat ehk Europe Trophy sarja. Selleks ajaks on võistkonnaga liitumas ka kaks Eesti tippu kuuluvat lauatennisisti, kes ka loodavad oma õpingutega justnimelt Tallinna Tehnikaülikoolis jätkata.

Laeb infot...