President Alar Karis tunnustab vabariigi aastapäeval riikliku teenetemärgiga 151 inimest, kelle seas on mitmeid silmapaistvaid eksperte Tallinna Tehnikaülikoolist.

teenete märgi laureaadid

Riikliku autasu Eestile osutatud teenete eest saavad Tallinna Tehnikaülikooli analüütilise keemia professor, rohekeemia ja ringmajanduse ekspert Riina Aav, akadeemik, hoonete energiatõhususe ja sisekliima professor Jarek Kurnitski, e-tervise magistriõppekava, tervise infosüsteemi ning patsiendiportaali digilugu.ee eestvedaja ning rahvusvaheliselt tunnustatud e-tervise ekspert, radioloog professor Peeter Ross ning Virumaa Kolledži direktor, Ida-Virumaa patrioot, hariduselu edendaja ja eestseisja Mare Roosileht. Samuti sai teenetemärgi Eesti Mereakadeemia külalisõppejõud Rein Albri.

Jarek Kurnitski sai Valgetähe III klassi ja Riina Aav, Mare Roosileht ja Peeter Ross Valgetähe IV klassi teenetemärgi ning Rein Albri Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Akadeemik Kurnitski tunnistas värskelt antud intervjuus ERRile, et sellist tunnustust saada on tore. "Minu töö on väga tugevalt seotud sellega, kuidas kodud ja töökohad korda teha ja luua hea sisekliima viisil, et ka energiat kokku hoitakse ja energiakulud oleks väikesed. Siis on võimalik ka kõiki riigi kliima- ja energiapoliitika eesmärke täita. Selles suhtes olen väga õnnelik, et see töö on saanud tunnustuse," selgitas professor ERRile.

Loe kogu teenetemärgi saajate nimekirja SIIT.

Palju õnne kõigile!