22. veebruaril toimus Tallinna Tehnikaülikoolis Eesti Vabariigi 105. aastapäeva aktus, kus tunnustati teiste seas ka parimaid loodusteaduskonna teadlasi ja teadustöid.

Silmapaistvate tegude eest autasustati:

• Aasta noorteadlane 2022. Keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemteadur Birgit Mets.
  • Aasta teadusartikkel loodus-, täppis- ja terviseteaduste valdkonnas 2022. Nature Communications volume 13, #7099. The non-catalytic role of DNA polymerase epsilon in replication initiation in human cells. Sameera Vipat, Dipika Gupta, Sagun Jonchhe, Hele Anderspuk, Eli Rothenberg & Tatiana N. Moiseeva.
  • Aasta parim arendustöö 2022. I koht – arendustöö „LainePoiss – nutikas ja kasutusmugav lainemõõtja veekogude operatiivseks seireks,“ uurimisrühm Victor Alari, Sander Rikka, Anne Kask-Korb, Kaimo Vahter, Siim Pärt, Nikon Vidjajev, Rivo Uiboupin, Sigrid Aas.
  • Loodusteaduskonna parim õppejõud 2022. Keemia ja biotehnoloogia instituudi kaasprofessor tenuuris Riina Aav.

Õnnitleme kõiki ning soovime ka edaspidi lennukaid ideid ja elluviimisi!