Sel nädalal tutvustatakse ETV hommikuprogrammis „Terevisioon“ tänavuse „Teadus 3 minutiga“ konkursi viie võitja loenguid, mille seast saavad vaatajad Novaatori portaalis valida oma lemmiku. Teiste seas esineb ka Tallinna Tehnikaülikooli doktorant-nooremteadur Robert Krautmann!

Robert Krautmann Teadus 3 minutiga
TalTechi doktorant Robert Krautmann (foto: Aavo Kaine/Eesti Teaduste Akadeemia)

Hääletamine kestab pühapäeva hilisõhtuni ja vaatajate lemmik selgub 3. mai „Terevisoonis“.

Alates esmaspäevast, 25. aprillist saab igal argihommikul teleekraanil näha laureaatide loengute videoklippe järgmises järjestuses:

• esmaspäeval Karin Bachmann „Rikas linn, vaene linn“;
  • teisipäeval Robert Krautmann „Päikeseelement värkvõrguseadmete toiteallikaks“;
  • kolmapäeval Leenu Reinsalu „Kust kasvaja endale energiat saab?“;
  • neljapäeval Jasper Ristkok „Uus energiaallikas: tuumasünteesireaktor“;
  • reedel Alina Roštšinskaja „Robotid tõttavad lastele appi“.

Robert Krautmann oli ka Novaatori lemmik

Tallinna Tehnikaülikooli esindanud Robert Krautmann sai üldvõidu kõrval ka teadusportaali Novaatori toimetajate lemmiku tiitli. Konkursi võidu tõi talle aga videoloeng päikesepatareide võimalikust kasutusalast ehk kuidas tuleviku värkvõrgus võivad kaugtöötavad juhtmevabad nutisensorid kasutada pikaaegseks andmete seireks toiteallikana õhukesekilelisi päikesepatareisid, mida arendatakse Tallinna Tehnikaülikoolis.

Mis konkursiga on tegu?

Konkurss "Teadus 3 minutiga" on mõeldud Eesti kõrgkoolide doktorantidele või värsketele doktoritele. Võistlejad peavad oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult ja arusaadavalt vaid kolme minuti jooksul. 11. veebruaril toimunud finaal-galal valis žürii parimad finalistid, kelle loengutest valmisid videoklipid.

Juba kuuendat korda toimuva konkursi koostööpartner on Eesti Rahvusringhääling ning seda rahastab ELi Regionaalarengu fond Eesti Teadusagentuuri Teame+ programmist.

Lisainfo konkursi ja tänavuste finalistide kohta leiab siit.
Rohkem infot laureaatide kohta leiab siit.