Kliimanutika tuleviku keskuse poolt korraldatud meeleolukast sammude kogumise väljakutsest võttis osa 401 osalejat, kellest 256 olid tudengid. Kokku koguti 39 272 590 sammu, mis on 28 137 kilomeetrit või 1 536 378 kalorit. Selleks, et saada tiir ümber maakera jäi napilt puudu 11 940 kilomeetrit, kuid Eestile tehti peale 20 tiiru.

Kõige rohkem samme kogus küberfüüsika süsteemide eriala tudeng Vladimir Tiškin (876 887) „Sammude kokku saamiseks kõndisin iga päev umbes 10 000 sammu rohkem kui ma tavaliselt kõnnin. Minu päevane sammude norm on muidu 30 000 sammu kanti. Alustan igat hommikut rutiinselt, kas jalutuskäigu või jooksuga. Lisaks on mul edasi-tagasi kooli 10 000 sammu ning ülejäänud sammud kogunevad igapäevatoimetuste arvelt. Kõige rohkem samme sai kogutud nädalavahetustel matkaradadel. Autot ma ei oma ja ühistranspordiga sõidan ainult linnade vahel. Tartu linnas sees teen kõik asjaajamised jalgsi. Väljakutse eesmärgiks oli teha iga päev vähemalt 40 000 sammu.“

Tulemused

Üldarvestus

Parim naistudeng Helena Mööl, kes kogus 520965 sammu

Parim meestudeng Vladimir Tiskin, kes kogus 876887 sammu

Parim naistöötaja Kairi Schütz, kes kogus 667788

Parim meetöötaja Siarhei Autsou, kes kogus 727517

Loosiratas valis välja Piia Jõulu, kes kogus 254137 sammu

Tudengite tiim kogus kokku 21 147 014 sammu ja töötajad olid neil kohe kannul 18 076 986 sammuga. Tudengite tiimist naeratas loosiõnn 7-le tublile sammujale - Vjatsheslav Aprelkov, Ahmed Elkashef, Kadri-Liis Kutser, Tristan Abel, Saara Denisov, Erik Väin, Rain Rähni.

Esimese nädala tulemused

Kõige suurem sammuja oli tudeng Vladimir Tiškin, kes kogus nädalaga 278 944 sammu. Töötajatest oli kõige väledam Kairi Schütz, kes kogus kokku 150 031 sammu.

Elevi toidumähikud sai endale – Vika Mistsenko

Laurese puhastusvahendi sai endale – Maria Link

tilk! kosmeetikat sai endale – Kerli Roosimaa

Teise nädala tulemused

Kui eelneval nädalal sai tunnustust meestudeng, siis teisel nädalal tunnustati naistudengit Helena Mööli, kes kogus nädalaga 106 917 sammu. Töötajatest oli sel korral kõige suurem sammuja Siarhei Autsou, kes kogus kokku 237833 sammu.

Elevi toidumähikud sai endale – Diana Christine Tarro

Laurese puhastusvahendi sai endale – Evelin Mesila

tilk! kosmeetikat sai endale – Andres Tomingas

Kolmanda nädala tulemused

Tublimad sammude kogujad olid tudengitest Anti Lilleaed 253741 sammuga ja töötajatest Dmitry Matveev, kes kogus kokku 279884 sammu.

Elevi toidumähikud sai endale – Ainiki Runno

Laurese puhastusvahendi sai endale – Reio Opromei

tilk! kosmeetikat sai endale – Mari Kasemets

Elustiili toetasid jätkusuutlikud Eesti ettevõtted

Chocolala sai esimesena Eestis fairtrade sertifikaadi. Nende toodete koostisosad on võimaluse korral alati kohalikku päritolu ja nende pakendid on 90% keskkonnasõbralikud. Chocolala annetab igal aastal 18% oma tulust heategevusse.

Elevi tootevalikust leiame käsitööna valminud toidumähikud, mis on Eestist pärit mesilasvaha, männivaigu ja jojoba õliga immutatud 100% puuvillane riie. Mähik kaitseb toitu putukate, mustuse, kuivamise ja hallituse eest. Tegemist on suurepärase loodusliku alternatiiviga toidukilele ja fooliumile.

Lauresi tooted on keskkonnasõbralikud ja innovaatilised. 98% toodetest vastavad EU ECOLABEL kriteeriumitele. Tooted on kergesti biolagunevad ja ei sisalda loomse päritolu komponente, fosfori ühendeid ega akrüüle.

Looduskosmeetikabrändil Tilk valmis koostöös TalTechiga innovaatiline ja teaduspõhine nahahooldussari, mille fookuses on looduslike koostisosade tõhusamaks muutmine ning toimeainete parem imendumine. Lisaks innovaatilisusele on tilga jaoks oluline jätkusuutlikkus. Nad on loonud programmi, mille peamiseks eesmärgiks on minimaliseerida keskkonnale tehtavat kahju ning ringmajanduse kaudu pöörata rohkem tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele.

Kliimanutika tuleviku keskus tänab kõiki, kes osa võtsid, peatse kohtumiseni!

Rohkem infot väljakutses toimunu kohta leiad Facebooki või Instagrami lehelt.